Wiki

CORONAVIRUS - Tu știi care sunt cele 10 reguli de urmat?

Pentru că ne aflam î ntr- o situație excepțională și pentru că depinde doar de noi dacă contribuim sau nu la raspandirea virusului, lăsăm... ...continuare

La an nou, cursuri NOI la Fundația Calea Victoriei!

Fundația Calea Victoriei te așteaptă și î n acest an cu o ofertă bogată de cursuri și evenimente. Așa cum știi deja, î n fiecare ... ...continuare

Voteaza-ti preferatul si ajuta-l sa ajunga Userul Anului 2019! Nu uita nici de Premiul Surpriza!

Am trecut de etapa nominalizarii si verificarii si dam drumul etapei de votare pana pe 6 ianuarie ora 23.59. Puteti vota din contul vostru de la sectiunea... ...continuare

Hai la ultimul concurs al anului 2019!

Dragii nostri,   Am pregatit ultimul concursul din acest an. Stim ca va concentrati pe Userul Anului, dar un premiu in plus nu strica niciodata,... ...continuare

5 idei de cadouri pentru 5 feluri de bărbați

Tu î l cunoști cel mai bine și știi ce- i place. Dar chiar și tu ai nevoie de o mâ nă de ajutor câ nd trebuie să te hotărăști... ...continuare

Dam startul pentru alegerea Userului Anului 2019! Tu pe cine propui?

Dragi membri,   Cum 2019 e aproape de sfâ rșit a venit timpul propunerilor pentru Userul anului! Am văzut î n postările voastre... ...continuare

Cine vine la Târgul de Crăciun de la Fundatia Calea Victoriei?

Clopoței pictați manual, bijuterii vintage, săpunuri delicate, cafea aromată, cursuri care te inspiră, dulciuri vegane, brăduți sculptați... ...continuare

Salvați Copiii vă invită să creăm împreună „O lume fără frică"!

1 din 2 copii adolescenți spun că au trecut printr- o situație de cyberbullying. Hărțuirea online poate lua mai multe forme, î nsă indiferent... ...continuare

Hai la concurs! Tu ce amintire ai cu TPU?

Dragilor, A mai trecut un an, am facut 11! Probabil ati uitat pentru ca nu am primit nici o felicitare!  Nu- i nimic, noi nu am uitat si pentru... ...continuare

Gastronomia si fotografia sunt pasiunile tale? Atunci nu rata evenimentul „Bucătăria Hoinară se întoarce"!

La 8 ani după primul volum, Bucătăria Hoinară se î ntoarce î ntr- un nou album de fotografie savuros, purtâ nd semnătura lui Răzvan... ...continuare

Magical Spanish Night Concert Extraordinar de Anul Nou 2020

Fundaţia Calea Victoriei vă invită î n 7 ianuarie, ora 19.00, la Sala Radio din Bucureşti, să î ncepeţi anul 2020 alături de excepţionalul... ...continuare

Concert gratuit – Battements de l’orient și Orchestra Matias

Fundaţia Calea Victoriei te invită pe 7 octombrie, ora 19.00, la un concert călătorie î ntre Orient şi Occident, ce va avea loc î n... ...continuare

CONCURS - Castiga un loc la atelierul "Stil vestimentar masculin: de la garderoba de bază la moda actuală!"

Dragilor,   Impreuna cu prietenii de la Fundatia Calea Victoriei v- am pregatit un concurs nou- nout. Daca esti o persoana pasionata de ... ...continuare

Program de dezvoltare personală pentru liceeni: Ce nu te învaţă şcoala?

Fundația Calea Victoriei lansează din 7 octombrie 2019 primul program de dezvoltare personală adresat adolescenților. Timp de un an, liceenii ... ...continuare

Laboratorul schimbării – cursuri și tururi gratuite pentru migranți

Fundaţia Calea Victoriei, î n parteneriat cu Asociaţia ActivRandom, Consiliul Naţional Româ n pentru Refugiaţi şi Asociaţia Matias,... ...continuare

Vino la Concertul Caritabil de la Ateneul Român din 15 iulie!

Vă invităm luni, 15 iulie, de la 19.00, la Concertul Caritabil organizat î n favoarea marelui antropolog și om de cultură Vintilă Mihăilescu,... ...continuare

CONCURS - Castiga un loc la una dintre Scolile de vara organizate de Fundatia Calea Victoriei!

Inca nu te- ai decis ce sa faci vara asta? Impreuna cu prietenii de la Fundatia Calea Victoriei venim cu solutia perfecta pentru a te scoate din plictiseala... ...continuare

Serile tale de vară merită un UPgrade! Școli de Vară la Fundația Calea Victoriei

Î nceputul verii î nseamnă lansarea Școlilor de Vară la Fundația Calea Victoriei! Este șansa ta să abordezi î n fiecare săptămâ... ...continuare

Ziua Porților Deschise la Fundația Calea Victoriei: Ingredientul tău secret pentru o vară perfectă!

Am găsit rețeta unei veri perfecte! Sună așa: î ntr- un spațiu urban chic și prietenos se toarnă o ceașcă de bună- dispoziție și una ... ...continuare

Hai la cel mai glam eveniment retro al anului - BALUL BUCUREȘTIULUI INTERBELIC!

Fundația Calea Victoriei te invită vineri, 7 iunie 2019, de la ora 20.00, la a șaptea ediție a Balului Bucureștiului Interbelic. Î n decorul... ...continuare