Wiki

Vrei sa iesi din casa? Hai la un tur pietonal prin București organizat de Fundația Calea Victoriei!

Anul acesta se î mplinesc 10 ani de câ nd Fundația Calea Victoriei a dat startul tururilor pietonale î n București. De zece ani, aceste... ...continuare

Noutăți de primăvară pentru minți creative: alege cursul care te inspiră

Fă- ți timp să te bucuri de bunătățile pe care ți le oferă orașul! Ai auzit de Fundația Calea Victoriei? Este acel loc din București unde poți... ...continuare

Toți #DragoniiDeBibliotecă sunt așteptați la a opta ediție Final Frontier – singurul târg de carte SF&Fantasy

Dacă biblioteca ta este plină de povești care se petrec î n spațiu, lupte intergalactice, personaje cu puteri supranaturale, animale fantastice,... ...continuare

Burse pentru studenți la cursuri de public speaking, diplomație, filozofie și istoria artei

Avem o veste bună pentru voi! Fundația Calea Victoriei oferă 30 de locuri gratuite, pentru studenți și liceeni, la cursuri și evenimente din luna... ...continuare

Concert de Gală – „I love PUCCINI"

Fundația Calea Victoriei vă invită î n 13 mai, ora 19:00, la Concertul de Gală „ I  love PUCCINI” , care va avea loc î... ...continuare

Esti pasionat de fotografie? Hai la concurs si poti castiga o invitatie la Cursul de Fotografie pentru incepători!

Daca hobby- ul tau este sa fotografiezi orice iti iese in cale, atunci avem solutia potrivita pentru tine. Impreuna cu prietenii de la Fundatia Calea ... ...continuare

Crezi ca relatia ta e ok sau c-ar putea fi mai bine?

Primele relații nu sunt mereu simple. De aceea î ntre 07 și 18 februarie, Fundația Friends For Friends și TPU.ro te provoacă să- ți faci ... ...continuare

Muzica văzută prin ochii unui dirijor: „Pentru ce mergem la operă?" și „Nouă povești muzicale"

Fundația Calea Victoriei te invită vineri, 8 februarie, ora 19.00, la Palatul Cercului Militar Național, î n Sala de Spectacole, la lansarea... ...continuare

Am dat drumul la votare pentru Userul Anului 2018!

Dragi prieteni,   Am analizat propunerile voastre, am verificat respectarea conditiilor si am dat drumul etapei de votare pana pe 3 ianuarie... ...continuare

Cine ai vrea sa fie Userul Anului 2018?

Dragii nostri,   A mai trecut un an si iata- ne ajunsi la momentul nominalizarilor pentru Userul Anului 2018.  Conditiile raman... ...continuare

Hai la Târgul de Crăciun de la Fundația Calea Victoriei – Cadouri și delicatese culturale

Fundaţia Calea Victoriei a selectat pentru tine daruri inspirate, la  Tâ rgul de Crăciun – Cadouri şi delicatese culturale. ... ...continuare

Concurs - TPU a implinit 10 ani!

Pe 25 noiembrie TPU a implinit 10 ani. In tot acest timp, peste 3 milioane de intrebari si- au gasit raspunsuri aici datorita voua. Impreuna am construit... ...continuare

Concertul Extraordinar de Anul Nou „Celebrate 2019: Classical arias and dances"

Fundația Calea Victoriei vă invită î n 7 ianuarie, ora 19.00, la Teatrul Național București, Sala Mare, la ediția a șasea a Concertului... ...continuare

Burse pentru studenți la cursurile de leadership, astronomie, istoria artei, filosofie și fotografie de la Fundația Calea Victoriei

Ai î nceput facultatea și î ncă nu știi ce vrei să faci? E OK! Fundația Calea Victoriei te ajută să iei o decizie legată de viitoarea... ...continuare

Recital de Muzica Barocă - BEST of BAROC

Fundația Calea Victoriei vă invită joi, 1 noiembrie, de la ora 19:00, î n Sala de Marmură a Palatului Cercului Militar Național (intrare ... ...continuare

Ce faci in weekend? Hai la Campionatul European de Baschet 3x3!

Pentru a treia oară î n istorie Româ nia va găzdui FIBA 3x3 Europe Cup – turneul final al Campionatului European de Baschet 3x3, ... ...continuare

Haideti sa ne imprietenim si pe Instagram!

De astazi ne gasiti si pe Instagram. Si cum un nou inceput merita sarbatorit, lansam si un concurs pentru toti prietenii nostri. Cei care dau follow la... ...continuare

Castiga o invitatie la Atelierul de Stil vestimentar feminin!

Asa cum v- am obisnuit, impreuna cu prietenii nostri dragi de la Fundatia Calea Victoriei, lansam un nou concurs pentru voi!   Ce oferim? ... ...continuare

În august te invităm la degustare!

Chiar dacă fiecare dintre noi are hobbyurile și pasiunile sale, nu ignora bucuria de a î ncerca ceva nou! La Fundația Calea Victoriei te așteptăm... ...continuare

Concurs - Castiga o invitatie la Atelierul de Desen & storytelling prin imagini!

Dragilor, Cum vacanta a inceput, avem pentru voi o solutie contra plictiselii. Cu ajutorul prietenilor de la Fundatia Calea Victoriei  dam startul... ...continuare