Wiki

NIVEA lanseaza caravana #LikeYourself, un proiect educational ambitios, dedicat adolescentelor

Î ncepâ nd din octombrie 2016, caravana NIVEA #Likeyourself va vizita liceele din țară pentru a le vorbi elevelor despre importanța... ...continuare

Think outside the box – lasa Facebook-ul si vino sa socializezi la Fundatia Calea Victoriei

Ia un pix şi scrie repede pe- o foaie cinci lucruri pe care î ţi doreşti de mult să le faci. Vreau să pictez, vreau să am mai ... ...continuare

Atelier de scriere creativă pentru copii cu Adina Rosetti

Scriitoarea Adina Rosetti ii asteapta pe copiii intre 10 si 16 ani din Bucuresti la a sasea editie a atelierului de scriere creativa... ...continuare

Atelier de Machiaj pentru adolescente

Fundatia Calea Victoriei organizeaza sambata 24 septembrie, de la ora 11:00, un Atelier de Machiaj pentru adolescentele care doresc sa invete... ...continuare

Partenerii DreamHack Bucharest 2016 anunță evenimentele de la standuri: testări în premieră, tombole și concurs de Cosplay

București, 9 septembrie.  De azi î ntr- o săptămâ nă, la Sala Polivalentă se deschid porțile celui mai mare festival... ...continuare

Câștigă o invitație de acces 3 zile la DreamHack Bucharest 2016

Toamna aceasta incepe cu surprize pentru gamerii din comunitatea TPU!  Dupa succesul din  toamna trecuta... ...continuare

Virtus.pro, EnVyUs și FaZe, primele invitate la DreamHack Bucharest 2016

București, 18 august.  Virtus.pro, EnVyUs și FaZe Clan au fost invitate să participe la turneul  DreamHack  ZOWIE Open care va avea... ...continuare

Royal Musical Journey: CONCERT DE GALĂ DE MUZICĂ BAROCĂ, 14 septembrie, Sala Radio, 19:00

La î nceput de toamnă, Fundația Calea Victoriei vă invită la concertul de gală „ ROYAL MUSICAL JOURNEY” - o călătorie savuroasă... ...continuare

Se cauta un emoji pentru DORul romanesc. Primul emoji creat de o tara intreaga!

Tu  cum spui  mi- e DOR… cu un emoji? Exista mii de feluri prin care poti sa spui mi- e dor. Dar un emoji nu exista.Tocmai... ...continuare

10 idei pentru Vacanța ta Urbană la Fundația Calea Victoriei

Dacă  î ți petreci ultima lună de vară î n București și vrei să ai experiențe provocatoare, Fundația Calea Victoriei ți- a ... ...continuare

IDEI COOL PENRU VARA ASTA: Locuri gratuite pentru liceeni şi studenţi la şcolile de vară de la Fundaţia Calea Victoriei

Vara  aceasta poţi fi unul dintre bursierii ŞCOLILOR  DE VARĂ pe care Fundaţia Calea Victoriei le organizează ȋn iulie... ...continuare

9 sfaturi de retinut pentru ziua unui examen important

Pentru ca ne aflam intr- o perioada plina de examene si probe de evaluare, ne- am gandit sa va sarim in ajutor cu cateva  sfaturi despre ce ar trebui... ...continuare

Serile animate care te inspiră: Școli de Vară la Fundația Calea Victoriei

Aventurează- te î n serile lungi și răcoroase de vară î n domenii seducătoare, pentru a descoperi noi perspective... ...continuare

Sarbatorim impreuna Ziua Copilului!

Copilaria este perioada in care nu ar trebui sa simti griji sau suparari, ar trebui doar sa te bucuri de jocurile copilariei, iar singurele tale probleme... ...continuare

Azi sărbătorim Ziua Înghețatei la McDonald’s

McDonald’ s a pregătit și anul acesta o surpriză specială, cu gust de vară, pentru toți fanii săi. Luni, 2 mai, sărbătorește Ziua Î... ...continuare

Mâine sărbătorim Ziua Înghețatei la McDonald’s

McDonald’ s a pregătit și anul acesta o surpriză specială, cu gust de vară, pentru toți fanii săi. Luni, 2 mai, sărbătorește Ziua Î... ...continuare

CONCURS: Castiga un loc la Atelierul de Psihologie sau la cel de Cultura Japoneza!

Dragilor, pentru ca stim ca avem in comunitate si useri pasionati de psihologie sau anime- uri, impreuna cu prietenii de la Fundatia Calea Victoriei ... ...continuare

Ateliere de Astrologie, Filozofie, Istoria Cuplului și Cultură Japoneză

Fii activ și vino î n luna Mai la Fundația Calea Victoriei să afli cum a evoluat idea de cuplu î n Europa, să decoperi cum filozofia î... ...continuare

Stii ce este Cyberbullying-ul?

...este termenul folosit pentru a defini diverse forme de abuz psihologic, asemănător cu hărţuirea conveţională, dar comunicată prin Internet.... ...continuare

Cum mă asigur că nu-mi va sparge nimeni contul?

Multe persoane se î ngrijorează că un hacker ar putea să le spargă conturile ... ...continuare