Wiki

IDEI COOL PENRU VARA ASTA: Locuri gratuite pentru liceeni şi studenţi la şcolile de vară de la Fundaţia Calea Victoriei

Vara  aceasta poţi fi unul dintre bursierii ŞCOLILOR  DE VARĂ pe care Fundaţia Calea Victoriei le organizează ȋn iulie... ...continuare

9 sfaturi de retinut pentru ziua unui examen important

Pentru ca ne aflam intr- o perioada plina de examene si probe de evaluare, ne- am gandit sa va sarim in ajutor cu cateva  sfaturi despre ce ar trebui... ...continuare

Serile animate care te inspiră: Școli de Vară la Fundația Calea Victoriei

Aventurează- te î n serile lungi și răcoroase de vară î n domenii seducătoare, pentru a descoperi noi perspective... ...continuare

Sarbatorim impreuna Ziua Copilului!

Copilaria este perioada in care nu ar trebui sa simti griji sau suparari, ar trebui doar sa te bucuri de jocurile copilariei, iar singurele tale probleme... ...continuare

Azi sărbătorim Ziua Înghețatei la McDonald’s

McDonald’ s a pregătit și anul acesta o surpriză specială, cu gust de vară, pentru toți fanii săi. Luni, 2 mai, sărbătorește Ziua Î... ...continuare

Mâine sărbătorim Ziua Înghețatei la McDonald’s

McDonald’ s a pregătit și anul acesta o surpriză specială, cu gust de vară, pentru toți fanii săi. Luni, 2 mai, sărbătorește Ziua Î... ...continuare

CONCURS: Castiga un loc la Atelierul de Psihologie sau la cel de Cultura Japoneza!

Dragilor, pentru ca stim ca avem in comunitate si useri pasionati de psihologie sau anime- uri, impreuna cu prietenii de la Fundatia Calea Victoriei ... ...continuare

Ateliere de Astrologie, Filozofie, Istoria Cuplului și Cultură Japoneză

Fii activ și vino î n luna Mai la Fundația Calea Victoriei să afli cum a evoluat idea de cuplu î n Europa, să decoperi cum filozofia î... ...continuare

Stii ce este Cyberbullying-ul?

...este termenul folosit pentru a defini diverse forme de abuz psihologic, asemănător cu hărţuirea conveţională, dar comunicată prin Internet.... ...continuare

Cum mă asigur că nu-mi va sparge nimeni contul?

Multe persoane se î ngrijorează că un hacker ar putea să le spargă conturile ... ...continuare

Ce aduce nou Final Frontier ediția a V-a, singurul târg de carte SF & Fantasy

Week- end- ul acesta, pe 2 și 3 aprilie, Final Frontier, singurul tâ rg de carte SF & Fantasy din Româ nia deschide porțile ediției... ...continuare

Cum poti sa iti imbunatatesti memoria?

Cu siguranta, multi dintre voi ati auzit pana acum de expresia   “ memorie de elefant” si probabil ca macar o data v- ati dorit sa aveti... ...continuare

Atelier de expresivitate corporală prin teatru de improvizație

Fundația Calea Victoriei vă invită, î ncepâ nd de vineri, 11 martie, de la ora 19:00 la Atelierul de expresivitate corporală prin teatru... ...continuare

CONCURS: Castiga un loc la Atelierul de Astronomie – teorie si observatii astronomice

Impreuna cu prietenii nostri de la Fundatia Calea Victoriei, va invitam la un nou concurs.Daca sunteti pasionati de astronomie, puteti castiga un... ...continuare

Urmează-ți pasiunea: fotografie, comunicare, istoria religiilor, astronomie sau istoria parfumului

Î n ultima lună de iarnă, Fundația Calea Victoriei a pregătit pentru tine ateliere și evenimente ingenioase unde poți merge î nsoțit... ...continuare

Voteaza userul anului 2015!

Etapa de nominalizare s- a incheiat, asa ca am dat drumul etapei de votare pentru Utilizatorul Anului 2015 care va tine pana luni, 21 decembrie ora 12.00. ... ...continuare

Cine ai vrea sa fie userul anului 2015?

Dragilor, v- am lasat destul sa asteptati, asa ca astazi lansam campania de nominalizare pentru titlul de userul anului 2015. Conditiile... ...continuare

Intră în atmosfera Sărbătorilor de iarnă la Fundația Calea Victoriei

Î n luna decembrie Fundația Calea Victoriei a pregătit pentru tine ateliere și evenimente tematice dedicate Crăciunului: Decoratiuni de Crăciun,... ...continuare