| anonim_4396 a întrebat:

1.De ce lumea crede ca e rau sa fii introvertit?
2. De ce lumea prefera sa fie extrovertita decat introvertita.
3. A mai observat cineva ca mafiotii/interlopii(cel putin din filme) sunt extrem de introvertiti, adica nu vorbesc cam nimic, le place sa fie tacuti.
4.Eu de exemplu cand sunt cu prietenii mei cei mai buni/familia sunt un extrovertit, dar daca e sa vorbesc pe strada/la scoala cu cineva pur si simplu nu pot sa zic mai mult decat "Salut! Ce mai faci?".
De obicei cand sunt intr-un grup de persoane(in afara de familie si cei mai buni prieteni) sunt o fire foarte retrasa si imi place mai mult sa ascult decat sa vorbesc. Oare e bine? Ce sfaturi mi-ati putea oferi?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.De ce lumea crede ca e rau sa fii introvertit?
Și eu fac parte din lume. Eu nu cred așa. Deci nu toată lumea crede așa.
=====
De obicei cand sunt intr-un grup de persoane(in afara de familie si cei mai buni prieteni) sunt o fire foarte retrasa si imi place mai mult sa ascult decat sa vorbesc. Oare e bine?
Dacă așa îți place ție, este bine pentru tine.
Ce sfaturi mi-ati putea oferi?
Ți-aș putea oferi sfaturi dacă aș ști de ce sfaturi ai nevoie.
Adică, dacă să vorbești mai mult sau mai puțin?
Dacă ai ceva de spus spune. dacă nu, mai bine taci.

| ibaal a răspuns:

DE CE iti pasa de ce crede si spune lumea!?