| TraianIImperator a întrebat:

Credeți că un introvertit ar avea mai multe șanse să fie iubit de o extrovertită sau de o introvertită? Chestia cu extrovertiții este că le place să vorbească mult, pe când la introvertiți este invers, aceștia se simt în largul lor atunci când ascultă. Sau cel puțin la mine așa este. Sunt introvertit.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când dragostea se coibărește reciproc în sufletul a două persoane, nu se mai ține cont de aceste două aspecte.
De aceea vezi uneori persoane total diferite la personalitate și hobby-uri dar care sunt împreună. happy

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Numa so gasesti altfel poti ramane introvertit sufleteste pe viata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că acest aspect nu este relevant. Important pentru iubire, este ceea ce faceți împreună, nu teoriile psihologice despre.

| Catrice a răspuns:

De unde și pana unde logica asta?
Dacă aveți lucruri în comun și tu refuzi sa vorbești despre ele sau sa le faceți împreună ca te temi, atunci nu merge fie ca ești cu o introvertita sau extrovertita.

| TraianIImperator explică (pentru Catrice):

Dacă sunt pasiuni comune, sigur că accept să le facem în doi. Unei extrovertite cred că i-ar conveni de minune un băiat dispus să asculte atent tot ce spune, ba mai mult, să o încurajeze să vorbească și mai mult, în timp ce o introvertită ar putea vedea în mine pe cineva dispus să o înțeleagă pe deplin.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesti mult cand esti fericit, in rest... taci. Nu e dovada de intelepciune, de altfel, sa vorbesti mult, mai ales daca nu ai nimic de spus.

Tine minte: butoaiele goale fac multa galagie.

Si eu vorbesc daca imi este draga persoana, si mai ales subiectul, in rest nu-mi place sa fiu un perete varuit.

| UnDiavol a răspuns:

E mai mai bine sa fi cine ești tu Adevărată

| tonyc7 a răspuns:

De regula, oamenii se aleg intr-o relatie serioasa si de durata cu cine se aseamana.
Exista si cazuri rare in care partenerii sunt diferiti in personalitate, barbatul e introvertit si femeia extrovertita. De exemplu am niste vecini in care el e foarte taciturn, iar cand vorbeste vorbeste foarte incet, de trebuie sa iti ciulesti bine urechea, iar ea e cu gura mare tot timpul, se aude cum de multe ori il si cearta, fie pe el, fie pe copilul lor. laughing))

| Robertandrei4858 a răspuns:

Cred ca un introvertit este mult mai potrivit cu o introvertita.

| mihaela000ela a răspuns:

Nu are relevanta! iubirea functioneaza, la fel, de mii de ani.

| AndrElle a răspuns:

Da pentru că ar avea cu cine comunica. Și s-ar simți iubit, preferat.

| AlexValentinn a răspuns:

Mai multe sanse ai sa fi iubit tot de o introvertita ca introvertit deoarece va asemanati si va veti intelege destul de bine si pana la urma toti oamenii au momente cand sunt si extrovertiti trebuie doar sa aiba oamenii potriviti langa ei, dar sunt sanse sa fii iubit si de o extrovertita, nu este exclus.