| ladygaga a întrebat:

1.La dentist e nevoie sa faca anestezie pentru plomba? 2. Doare anestezia?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu mi-am facut deja vreo 2 anestezii si vreau sa-ti spun ca nu doare deloc simti o mica intepaturahappy acum depinde si de persoane eu cand mi-am facut-o ma asteptam la o durere mare si cadn a terminat-o am intrebat-o gata deja?:O iti dau un pont pentru cand mergi la dentist inchide ochii si atunci nu iti va may fii asa de frica pentru ca nu vei vedea ce iti facehappy may bine zis cu ce urmeaza sa iti umble-n gura. sper ca te-a ajutat raspunsul meu si mult curajhappy

| Psihiatra a răspuns:

Prima data te intreaba daca vrei sa anestezieze.Eu zic sa spui da, pentru ca asa macar nu o sa te doara.Nu doare.Simti o usoara intepatura, apoi ca un val de curent in gura.Incet,incet,nu o sa mai simti nimic. Sper sa nu te doara

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca caria este profunda si a atins si nervul, trebuie sa-ti faca anestezie daca vrei sa se termine treaba repede.Injectia doare mult mai putin ca nervul atins de la masea. Se mai poate omori nervul punandu-se arsenic in carie si lasand sa moara nervul cateva zile. Dar daca caria este superficiala, nu o sa te doara nimic si nu o sa trebuiasca injectie!

| Th3eo a răspuns:

Mie mi-a dat mai intai cu un spray care amortea si apoi mi-a facut anestezia si nu a durut deloc. nu o sa doara daca da cu spray.

| Emma a răspuns:

Da trebuie sa faci anesteziesad
Si eu trebuie sa ma duc si am auzit ca nu doarebig grin

Succes.
Xoxo!

| AdElA96 a răspuns:

Buna vreau sa iti spun din propria experienta fiindca stiu perfect ce inseamna cuvantul stomatologie am umblat toata vara trecuta la stomatologie iar pentru o plomba nu este nevoie de anestezie acum depinde daca iti este frica poti apela si la asa ceva si depinde si de carie cat de adanca este. Si sa stii ca anestezia nu doare eu am primit deoarece aveam puroi la o masea si nu putea doctorul sa imi lucreze acolo daca nu imi dadea o mica anestezie, simti o mica intepatura dar este trecatoare. Stii cum este mai mare este frica decat durerea. Sper ca te-am ajutat si sa fi curajoasa pentru ca este spre binele tau.happy

| magicianul19 a răspuns:

Nu doare la orice dentist