| anonim_4396 a întrebat:

13 ani Iubit? ce parere aveti?:* e o varsta mica?

10 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Normal că e o vârstă mică. La vârsta asta ar trebui să te intereseze şcoala, copilăria,..., nu chestii d-astea de care vei avea timp de la 15 ani în sus.

Numai bine!

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu e o varsta prea mica dar sa te interesezi mult de scoala.Adica sa nu-l lasi pe el sa-ti ia din timpul alocat studiilorhee hee!

| anss23 a răspuns:

Pai la varsta aia cred ca nicio relatie nu e bazata pe iubire, majoritatea cred ca e "cool" sa ai iubit.

| AlexiaD a răspuns:

Si daca noi iti spunem ca este o varsta mica, tu ce ai de gand sa faci?happy Eu nu cred ca este o varsta mica, este o varsta potrivita.La varsta asta multi copii au prieten(a).
Sa ai o zi buna! :*

| ZuettH a răspuns:

Paiii potii avea iubit de cand vreii tu... eu am avut primul iubit la 12 ani... potii sa il ai dar in tradevar trebuie sa te intereseze mai mult scoala happy

| Ela234 a răspuns:

Iubirea nu are varsta

| Naftalinaaa a răspuns:

E o varsta la care este ok sa ai iubit.dar sa nu pui peste 5 zile intrebarea :" E ok ca la 13 ani sa faci sex? " laughing

| Naftalinaaa a răspuns:

laughing) Atunci sa va fie de bine big grin

| deeadragutza2 a răspuns:

Este adevarat ca iubirea nu are varsta dar nu puteti sa spune-ti ca o copila de 12-13 ani poate iubi. Poate doar sa iti placa de eldar pana la iubire e cale lunga.Eu am 14 ani si am avut prieten dar imi placea de el nimic mai mult, e o dragoste de copil nu ai cum sa iubesti la varsta asta

| carm3nn a răspuns:

Cred ca depinde de ceea ce simti tu in primul rand insa o relatie la varsta asta nu cred ca te-ar face sa te implici cu adevarat responsabilitatile fiind altele. Poti avea o relatie acum dar pentu a intelege cu adevarat o asemenea relatie te-as sfatui sa astepti cel putin inca 2 ani, o sa vezi ca atunci vei vedea lucrurile diferit.In orice caz este alegerea ta, eu te-as sfatui doar sa te gandesti bine si sa nu faci asemenea pas de dragul anturajuli sau a ceea ce cred cei din jur, implica-te intr-o relatie pentru ca simti.