| paranteză a întrebat:

A devenit necesar să fac baie în fiecare zi pe păr fiindcă se îngraşă.
Cum aş putea scăpa de problema asta? Am părul foarte des, subţire şi cu mult volum.
Şi încă o întrebare..de unde aş putea cumpăra o cremă pentru a nu mi se arde părul când îl fac cu placa?
Vreau mai multe sfaturi ce ţin de îngrijirea părului.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru par poti folosi samponul cu sulf si urzica iar sa nu se arda parul, renunta la placa daca poti pentru ca orice crema sau spray vei folosi tot se va arde

| sophieLY a răspuns:

Incearca sa iti obisnuiesti parul sa fie spalat odata la 2-3 zile. Nu e bine sa fie spalat in fiecare zi. Si eu am o prietena care are parul cum il ai tu, doar ca nu are volum. Se spala seara pe cap si a doua zi e murdar. Nu ai ce face, poate nu il speli bine. Intereseaza-te si pe la saloane, pe internet...
Solutii de protectie pentru placa gasesti oriunde, mai ales la saloane. Daca nu, pe internet.
Trebuie sa ai mare grija si cu placa. Dupa ce te speli pe cap iti usti parul cu prosopul, il dai cu solutia pentru protectie si abia apoi il usti. Fii atenta sa nu pui mai mult de doua picaturi de solutie din aia ca daca nu ti se ingrasa parul. Si sa iti fie bine uscat parul inainte sa il dai cu placa.

| Iubibilăă a răspuns:

Renunta la placa si spala-te si cu balsam.

| iuliaa27 a răspuns:

Si mie mi se ingrasa parul foarte des. Incearca sa folosesti si balsam dupa ce te speli.

| Cristinutza14 a răspuns:

Ai putea inainte de baie sa te dai cu ulei de masline...sa masezi capul pentru ca ingroasa firul de par si nici nu il ingrasa

| becka28 a răspuns:

Buna! Si eu am aceeasi problema ca tine...
Nu te mai spala pe cap in fiecare zi... (nu te ajuta cu nimic)... Eu ma spalam in fiecare zi si nu rezolvam nimic... In fiecare luna., du-te la coafor si spune-i doamnei de acolo sa iti ia din grosime... Ti-as recomanda sa iti lasi si breton pentru ca m-ai ia putin din grosime... Si incerca sa folosesti sampon si balsam cu keratina...Iti pastreaza parul drept si il aranjeaza foarte bine..Eu am parul cret si folosesc si spuma de par... Si ma ajuta foarte mult. Daca folosesti samponul si balsamul cu keratina., nu o sa mai ai nevoie de placa... Poate doar ocazional....Bafta! :*