| Superior a întrebat:

Numai eu m-am saturat sa fiu luat de prost? E enervant sa ajuti oameni chiar daca nu vor doar ca asa simti si iti place dar pe ei sa-i doara la baston si sa nu le pese, nu numai asta dar sa faca si lucruri care ma deranjeza sa zic asa.

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Numai tu.
Mai uita-te si tu, pe cine ajuti, si asteapta sa fie nevoie de ajutorul tau. Si nu ajuta pentru recompense, chiar daca vorbim doar de respect.

| danay72 a răspuns:

Dacă ajuți, fa acest lucru dezinteresat si atunci nu iti va mai pasa de atitudinea lor. Învinge răul prin bine.

| CleanHeart a răspuns:

Nu stii vorba AIA? Cand esti bun esti luat de prost laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca cu cat oferi mai mult cu atat esti luat si mai rau de prost
been there - done that

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,e greseala ta.Prea multa "bunatate" strica.De ce sa iti pese de ceilalti cand lor nu le pasa de tine?

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Esti superior, de ce nu-i astepti la colt si o rezolvati ca niste barbati?

| KeyoAsurame a răspuns:

Ese vorba aici de popularitate...cei mai multi elevi sau studenti care sunt mai mari sau mai bine facuti incearca saarate ca sunt mai buni enervandui pe cei mai mici sau de care nu pot sa se apere
daca se intampla iar astfel de cazuri nu mai indura ci supe ce ti s-a intamplat unui profesor sau chiar directorului

| Superior explică (pentru KeyoAsurame):

Nu e vorba de scoala, de viata de zi cu zi in general.

| KeyoAsurame a răspuns (pentru Superior):

Pai atunci se aplica tot ce am spus sus dar in alt context
cei ce au putere vor sa îi corupa pe cei ce au mai putina putere aratandusi suprematia