| Geo_4096 a întrebat:

A inceput sa mi se cam arda parul de la placa si ma gandeam sa mi`l dau cu ulei de ricin sau ulei de masline. Care credeti ca e mai eficient? Sau stiti alte remedii?

1 răspuns:
| changedgigi a răspuns:

Seara inainte de culcare, spala-te pe cap.Sterge-te cu prosopul dar nu foarte mult,pentru ca parul trebuie sa fie umed. Apoi ia ulei de masline, pune in palma si dupa dai prin tot parul, daca nu ai pus destul prima oara poti sa mai adaugi.Parul trebuie sa fie bine imbibat in ulei. Dupa iti pui un prosop pe cap si te culci(prosopu e ca sa nu patezi perna). Dimineata te speli iar pe cap, dar foarte bine, cu mai mult sampon ca sa treaca efectul de par gras.Fa asa 2 3 zile,dar intre timp nu mai folosii placa. Dupa ce se rezolva poti sa incepi iar,dar cand parul se deterioreaza, nu ai alta scapare, iar tratamentul cu ulei de masline.