| bianca a întrebat:

A incercat cineva sticker pentru laptop?
Se dezlipseste bine sau ramane lipici pe el?
Multumesc anticipat:*

17 răspunsuri:
| deea_1980 a răspuns:

Eu am incercat pe mobila si au ramas urme de lipici [lipiciul acela de la stickere] si dupa s-a pus praful pe lipici si s-a innegrit acel loc.Mai bine nu pune happySper ca ti-am fost de ajutor.winking

| iZe. a răspuns:

Hei, deci depinde de stiker.Iti poti cumpara niste stikere super misto care se dezlipesc calumea. Dar intai probeaza un stik pe telefon, sau intr-un colt al biroului, vezi cum se dezlipeste dupa o perioada de timp (maxim 2 zile, cu sa se fixeze calumea). Eu una am stikere peste tot, si n-am probleme cu dezlipitul, deoarece folosesc stikere cat de cat bune, adica or fi ele putin mai scumpe da-s faine si tinlove struck

| kUuKii a răspuns:

Pai da... eu am incercat pe laptopul meu dar ramane lipici si daca se pune praf se inegreste si pare urat. Eu l-am curatar cu cutitul. Noroc ca nu s-a zgariat laptopul. Si am facut aceeasi prostie si pe telefon. Eu te sfatuiesc sa nu o faci daca iti iubesti laptopulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de sticker. Sunt unele care se dezlipesc fără să lase urme.
Eu nu suport stickerele pe laptop-uri. Le dezlipesc și pe alea lipite din fabrică.

| R3aver a răspuns (pentru anonim_4396):

Genul acela de stickere le gasiti pe www.westick.ro
Nu lasa nici un fel de urme si se pot dezlipi foarte usor.
Super calitate.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat, sunt la al3lea pe laptop. Dupa ce il dezlipesc ramane foarte putin lipici, pe care il curat cu spirt. Ramane impecabil... oricum e bun pentru ca ofera un aspect placut dar si protejeaza de zgarieturi. Care e interesat de stickere la pretul de 25 lei(cele mai ieftine de pe piata) la comanda cu ce imagine vreti sau alegeti din galeria mea contact id: nikelino6@yahoo.com
http://www.okazii.ro/......manda.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am schimbat 3 stickere pentru laptop pana acum si nu ramane nici o urma. Vezi ca sunt mai multe feluri, trebuie sa-ti iei d-alea cu adeziv care nu ataca plasticul. Eu le-am luat pe toate de la unii - www.ubox.ro. Bafta, daca vrei iti trimit poze sa vezi cum arata :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cumparat de la www.greatidea.ro si dupa aprox 6 luni mi l-am dat jos si nu am avut urma de lipici. Se dezlipeste bine, recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista stickere cu semiadeziv, acestea sunt mai usor de indepartat si nu lasa lipici. Dezavantajul este ca in timp e posibil sa se dezlipeasca mai ales la colturi. Este ok atata timp cat nu planuiesti sa-l pastrezi prea mult. Exista si stickere cu adeziv mai puternic care rezista pana la 2 ani fara sa se dezlipeasca. Daca te-ai saturat de el si vrei sa il dezlipesti fara sa lase urme de lipici o poti face daca il incalzesti putin cu uscatorul de par.
Daca iti ramane lipici, imediat dupa ce l-ai dezlipit incearca sa stergi cu putin spirt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ramane lipici pe el il poti curata cu benzina usoara pentru brikete zippo.

| stickere a răspuns:

Http://stickerelaptop.blogspot.com/

Gasesti aici stickere de foarte buna calitate... daca le dezlipesti nu ramane deloc lipici;) :D

Alte răspunsuri
| szekely a răspuns:

Se dezlipeste bine. Incearca de pe www.laptopstyle.ro

Alte răspunsuri
| Emil_Ciubuc_1977 a răspuns:

Incearca si stickere pentru perete www.stickere-decorative.com

| R3aver a răspuns:

Eu mi-am luat un sticker pentru laptop super tare de pe okazii si se dezplipeste super usor si nu lasa deloc urme. Am experiente mai putin frumoase cu altele si intr-adevar, iti blestemi zilele ca l-ai pus. Daca vrei sa iti iei uite linkul: http://magazine.okazii.ro/westick

| LaptopSkin a răspuns:

Salut, folia ce o folosim noi contine un adezicv poliacrilic pe baza de solvent, permanent, transparent. Nu o sa ai probleme dupa inlaturare cu urme. Te asteptam pe site.