| didi241 a întrebat:

Bunaaa, am dat din greșeală cu lipici de unghii (un fel de super glue) pe laptop, pe carcasă si pana mi-am dat seama se uscase, asa ca am încercat sa îl "râcâi" de acolo, se mai poate face ceva?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Superglue e cel mai pacatos "glue" (lipici), De aia ii zice "super". Unde ajunge, nu mai poate fi dat jos.
Poti sa il racai, dar va ramane urma, o gropita in carcasa laptopului. Dar trebuie sa o faci cu mare grija, ca poti ca defectul sa devina mai mare ca pata de superglue. Eu nu indic racaiala. Mie imi mai place sa repar chestii din astea, dar la superglue nu ma bag. E foarte dificil de scos.

| sierra1 a răspuns:

Probabil va pica de la sine, in timp, ira dacă forțezi iese cu vopsea cu tot și va fi mai nașpa

| ncristian7805 a răspuns:

Incearca sa l incalzesti cu un feon spre exemplu, si sa cureti cu o carpa ceva, si evita racairea acestuia.