| AugustaBarbu a întrebat:

A rog mult... chiar sunt ingrijorata! Buna ziua de cateva zile ma doare in piept si parca am o apasare, intepatura+ si mana stanga de la umar pana jos! Acum cateva zile mi-a tot fost rau simteam ca o sa cad jos, am inceput sa iau calciu+magneziusi mi-am luat tensiunea 11-10 cu 6-7. am luat-o de 2 ori. tensiunea e ok mai ales ca eu iau medicamente pentru tensiune[ o aveam prea mare dar acum am slabit dar si tensiunea a scazut uimitor! ], inainte luam 3 acum 2 cred ca trebuie sa mai scad. Apropo am 16 ani. de la ce ma doare mana stanga si pieptul, [ am mai avut atacuri de panica si inca ma mai confrunt cu ele ca sa scap] Multumesc, Funda! Astept.

2 răspunsuri:
| Neena a răspuns:

Poti sa te adresezi aici http://www.sfatulmedicului.ro dar totusi mai bine sa te vada medicul de familie.

| KittyKatlove a răspuns:

Hey, sper ca o sa te ajut, dar ti-as sfatui sa de duci la medicul de familie sa ii explici tot ce ti se intampla si el te va trimite unde trebuie.
Daca ziceai ca te doare in piept, pai exista 2 variante : 1 ori te dor palmanii, 2 te doare miocardul ( muschiul inimii), iar inima este situata intre cei doi plamani cu un colt in parta stanga. Tu ziceai ca iei pastile pentru tensiune, deci e clar ca trebuie sa ai grija. Deci cel mai bine ar fi sa mergi la doctorwinking sper ca te-am ajutat.