| Anndreeaaaaaa a întrebat:

A-ti avut vreodata senzatia ca sunteti neindreptatiti fara de parinti doar pentru ca sunteti mezinul familiei, iar sororii/fratelui mai mare sa ii ia mereu apararea?
povestiti-mi. dau funda pentru cea mai grava situatie.

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Sa sti ca eu cam mereu am senzatia ca sunt nedreptatita. familia mea e alcatuita din 5 membri. parintii, eu si cele 2 surori ale mele.fiind mijloaca familiei, vad ca mama o rasfata mult prea mult pe cea mica, iar pe sora cea mare o apara si mereu ii gaseste scuze.cand mama vede ca ma cert cu surorile mele, ele incepand cearta pe mine da vina si lor le ia apararea.ma simt naspa asa, e ca si cum degeaba as fi pe lumea asta. ce sa mai la mine in familie eu sunt considerata oaia neagra iar celelalte surori niste *ingerasi*. mereu ma gandesc cum ma voi purta eu cu copii mei si imi spun ca eu nu o sa fac aceleasi greseli ca ale parintilor.si nu nu mai aceasta ar fi problema intre mine, surori si parinti sunt mai multe chestii care ma fac sa nu mai vreau sa fiu. sper ca totusi sa se rezolve problemele...

1 răspuns:
| anyana a răspuns:

Un singur raspuns si dai fundita rusine dc nu m, ai asteptat si pe mine sa raspund ca doar avem aceiasi problema si na te-am gasit si eu o sa-ti raspund la toate intrebarile