| Gugletizaa a întrebat:

A venit un tip nou la noi in scoala. Toate fetele vorbeau de el, iar eu nu-l stiam pana nu mi-a facut cunostiinta un prieten. El nu e genul care sa umble dupa toate fetele, cel putin eu asa l-am vazut, dar se imbraca la modabig grin. Imi place, dar nu ma prea baga in seama. Cand iesim cu prietenii pe afara, ori vine cu noi si ne asculta ce vorbim, ori nu vine si merge doar cu baietii. Ce sa fac sa-i atrag atentia? Nu as vrea sa isi dea seama ca imi place de el. As vrea ca primul pas sa il faca el...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place intr-adevar de el nu astepta sa faca el primul pas mai ales daca e genul de baiat care e timid.nu e neaparat ca el sa faca primul pas... e in interesul tau ca el sa afle de sentimentele tale ca poate asa iese ceva.eu stiu din propria experienta! am ast odata sa faca un baiat primul pas si cand am vazut ca mai am mult de ast m-am gand ca e mai bine sa ii spun in fata ce simt si in felul asta am aflat ca si lui ii placea de mine si am ajuns apoi sa fim impreuna! deci ce vreau sa zic este ca incercarea moarte nu are! asa ca fii tu prima care face primul pas. cel putin mai tarziu nu-ti va parea rau ca ai stat si l-ai ast pe el sa faca acel pas! mult noroc! pakiss

1 răspuns:
| Vizitiul a răspuns:

Voi vreti totul de-a gata fara a depunde un minim de efort. Pai, asa ceva nu se prea poate in realitate. O sa fiu scurt si direct. Mi se rupe daca-mi dai sau nu stupid. Cum l-ai placut tu fara a incerca el sa-ti atraga atentia in vreun fel, asa trebuia sa te placa si el, fara a incerca sa-i atragi atentia. In concluzie, degeaba te mai stresezi acum, nu esti genul de fata pe care el o place. Daca erai, sunt sigur ca nu mai apareai cu o astfel de intrebare pe site si erai deja cu el. In viata trebuie sa invatam a pierde.