| x2gk9r a întrebat:

Acm o luna am explicat ce am patit intr-o joi cand unu ma criticat ca sunt fata ca sunt o pzda ca sunt balerina si eu pur si simplu si l-am ignorat pur si simplu..fiindca era la o ora de sport.
Am observat ca nu a mai zis nimic cand m-am dus pe scari afara cand m-a vazut etc.
nu stiu simt asa o teama ca o va face din nou si eu nu stiu cum sa reactionez desi nu mi-e frica deloc de el mai ales ca el e clasa a 10 iar eu a 9
Un sfat?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Astfel de personaje trebuie ignorate, deoarece vor continua numai daca le dai apa la moara.Ai procedat corect. Vorbeste cu diriginta, sau cu parintii tai, sa ia masura daca se mai repeta situatia.

| x2gk9r explică (pentru dullcat):

Nu sa mai repetat deloc doar ca nu stiu ce sa zic daca se mai intampla, nu imi place sa zic dirigintei etc. E aiurea ...am si eu o varsta nu?

| dullcat a răspuns (pentru x2gk9r):

Asa se poate spune si despre domnul in cauza.Are o varsta, nu? Hartuitul e maxim pana la gimanziu, ca dupa aia esti la liceu si devii major cat ai clipi. Ei, uite ca nu e asa.

| x2gk9r explică (pentru dullcat):

Ai dreptate doar ca chestia e ca nu mi-e frica deloc jurr absolut deloc doar ca vreau sa îi inchid gura daca mai zice ceva...
Mai ales ca am trecut prin fata lui de cateva ori si nu a mai zis absolut nimic.

| AmandinaDragan a răspuns:

Director nu aveti? Diriginte/a?