| Christyne a întrebat:

Acum 2 luni m`am certat cu prietena cea mai buna...cauza? pai intr-o zi m-am trezit cu un telefon de la maicasa cu intrebarea ce am uitat la fiica ei.Eu nestiind sa prietena mintise ca mi-am uitat prezervativele si pachetul gol de tigari am raspuns cat se poate de sincer dupa care m-a lovit cu minciuna prietenei. O aveam ca prietena de 2 ani dar de cand a aparut prietenul ei in viata ei totul s-a schimbat, a pus-o sa aleaga intre mine si el, se joaca cu mintea ei, o insala...cu totii vedem asta dar numai ea nu. A schmbat-o radical.Acum vine scoala si o sa dau ochii cu cei 2 el fiind in acelasi liceu cu noi. Ce sa fac? Ma gandeam sa vorbesc cu mama ei si sa ii zic de situatia fiicei ei...

Răspuns Câştigător
| Criiss16 a răspuns:

Mai intai incearca sa vorbesti tu cu ea, incearca sa o trezesti la realitate. Daca nu, da, ai putea vorbi cu mama ei, sau ai putea sa taci, sa nu zica dupa ca te bagi in viata ei personala.Cu timpul, o sa-si dea seama ca a gresit, si va regreta ca nu te-a ascultat.

Bafta, si sper sa va impacati.happy

16 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Daca ii vei spune mamei ei cred ca va ajunge sa te urasca! ea nu vede ca vrei sa o ajuti, va crede ca esti invidioasa si vrei sa ii faci rau!
Cel mai bine este sa vb cu prietena aia a ta, si poate vei lamuri lucrurile, daca nu las-o balta! Isi va da prea tarziu seama ca de fapt gagicul este cel rau in toata povestea! Gaseste-ti alta prietena...Asa sunt fetele! Mai prostute! Si se las conduse de orice dobitoc! Pacat!straight face

auran
| auran a răspuns:

Eu zic ca mai bine iti este fara ea...am patit si eu ceva asemanator - incercand sa ascund anumite lucruri facute (de asa zisa prietena) fata de parintii ei...si in ziua de astazi doar ne salutam (desi o perioada nici macar acest lucru nu faceam)...parintii au descoperit mai tarziu ca mintise: asa ca mai bine nu te baga...

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

\:d/
cine e destept sa`nvetse! prietenii au multe fete!

| zuzumic a răspuns:

Cred ca ai facut o mare greseala cand ai pus-o sa aleaga intre tine si el .pentru ca u i-ai dat impresia ca u esti invidioasa pe ei... cred ca ar fi bine sa incerci sa mai vorbesti macar o data cu ea sa ii explici ca nu esti invidioasa pe relatia ei. ca te- ai bucura daca el ar tine la tine expicai cu dovezi daca ai ceea ce face prietenul ei. chiar ai putea sa ii intinzi o mica cursa fara sa afle prietena ta... pune pe cineva sa se dea la el... dar sa fie putin mai draguta ca el... si sa ii dea de inteles ca e mai "fraera" ca prietena ta... o sa pice in plasa iar u o sa fi umarul pe care ea va putea sa planga... dar nu ar trebui sa afle ca u ai fost in spatele acestei miki "farse"... poate va impacaty in acest mod ...mama ei nu cred ca ar putea face ceva ...caci daca o sa ii interzica sa se mai vada cu respectivul prietena ta se va indeparta de tot de mama ei... si s-ar putea sa ajunga si mai rau decat e acum... oricum cred ca ar trebui sa stie ce face fica ei. ca sa nu aiba surprize mai mari mai tarziu

| muffin94 a răspuns:

Incearca prima oara sa vorbesti cu prietena ta si daca vezi ca nu te baga in seama si crede tot ce-i spune prietenul ei atunci vorbeste cu mama ei. Spune-i ca prietenul ei o influenteaza in mod negativ si sa incerce sa vorbeasca cu ea.

Bafta si sper sa va impacati :*

| NuConteazăCine a răspuns:

Ajut-o! Altfel se va distruge. eu cred ca ar trebui sa discuti cu parintii ei si sa le spui. incercati sa-l indepartati pe acel baiat de ea. tigari, prezervative...straight face nu vreau sa ma gandesc ce-ar putea sa urmeze. sad Sincer, chiar daca pentru un moment ea va fi suparata pe tine. si va crede ca ii vrei raul. mai tarziu cu siguranta iti va multumi! Si tu oricum sti ca o ajuti! Incercati s-o aduceti din nou pe drumul cel bun happy

| eu_stie_tot a răspuns:

Complicat. Vorbitul cu mama ar trebui sa fie ultima solutie... fata s-ar simti tradata daca iai face asta. Mai ales daca tu spui k nu vede ce se intampla inseamna ca e indragostita rau. Nimic nu o s-o faca sa intealeaga. Incearca sa ii aduci dovezi k prietenul ei e asa... dar nu o pune sa aleaga intre voi. Sau incearca sa ii faci lipeala cu un baiat mai dragut si mai de treaba

Răspuns utilizator avertizat
| Christyne explică:

De vorbit cu ea am sa vorbesc da va face ca de fiecare data si va zice ca e viata ei si ca ei se iubesc si etcstraight face
Am mai avut discutia asta cu ea de nenumarate ori:-

| Christyne explică:

Si faza e ca nu eu am pus-o sa aleaga intre mine si el.Ci EL, iubitulstraight face

| everyday a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu mama ei si sa ii spui adevarul, daca ea ti-a facut asta nu merita sa iti asumi tu raspunderea pentru faptele ei, si sa nu iti faci griji, nu esti vinovata cu nimic, dupa asta cred ca tiai dat seama ca nu te merita si ar fi mai bine sa stai departe de ea.

| Lalalo a răspuns:

Cam naspa sincer... vb cu ea si vezi ce sp...sincer chiar nu am nici o idee sau cel mai bine faaa ceva ca sa-si dea seapa k e prostita de elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi pina la urma batei mutra idiotului ala (i will keep on fighting till i die )Basshunter

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zici u asa dar si eu stiu cum e intr-o sambata am vb cu iubita la tel si a spus ca o sa ne intalnim la 7 si jumatate, M-am dus in parc si am asteptato in speranta ca vine pana la 10 seara apoi am plecat si a doua zi am aflat ca ea plecase in italia, Am sunato la tel nu mai raspundea nici la email nici pe hi5 nu stiam ce sa mai fac si mama gandit sa ma duc in italia sa o caut la cat de mult tineam la ea am loat avionul pana in italia iar parinti mei nici nu au stiut ca am plecat dar le-am lasat o scrisoare ca m-am dus in italia si ea nu a mers cu avionu cu buzu pana in italia si am ajuns mai repede ca ea si la aeroport de fata cu mine sa sarutat cu unu si mam simtit asa de prost in cat si acum ma mai simt dar tot incerc sa o sun crezand ca a renuntat la el dar nu imi mai raspundea si acum e numai vina mea pentru ca nu i-am spus ca o Iubescstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa vb cu ea sa ii spui ce crezi, dar oareceum sa vb si cu mama ei pentru ca uneori singura care o poate ajuta, dar mai poate apela la un pshiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand lucrurile alea erau ale ei, in al 2 lea rand nu ai nevoie de ea.credema am trecut prin aceeasisituatie(aveam o prietena veche dar s-a indragostit de un tip si la ales pe el.nu e o prietena adevarata, din contra este nesimtita si rea, dar mai ales fraera.nu mai umbla cu tipe ca ea.