| superuamen a întrebat:

Acum 4 zile am cunoscut un baiat, e chiar absurd in ceea ce cer ajutor dar. sicer nu mi s-a mai intamplat asa ceva nici o data. am ajuns sa fim impreuna pana aseara cand am stat de vorba mai..atent, si mi-a spus ca nu putem sa fim impreuna pentru ca el are foarte multe probleme, de distanta stiam, si am spus ca inteleg, nu puteam sa ne vedem ..mereu, si mai este si la camin la Bucuresti, ar trebui sa plece la fiecare sfarsit de saptmana de cel putin 2 ori acasa ca sa munceasca pentru taicasu care este un alcooli de la care a mancat bataie zilnica toata copilaria lui, care a incercat sa-l omare de cateva ori, cand era mic l-a aruncat iarna intr-un lac, mama nu are si pe nimeni altcineva in afara de un prieten care il ajuta cu bani, ca de la taicasu nu vede nimic, acum din cate am inteles nu mai este violent cu el pentru ca munceste foste mult pentru el dar daca intarzie acasa 5-10 minute el doarme afara pe banca. si-a pierdut telefonul cat a fost aici si nu vreau sa ma gandesc ce pateste cand ajunge acasa...mi-a spus ca nu vrea sa-mi puna toata viata si problemele lui in cap dar cum am spus nu mi s-a intamplat nici o data asa ceva, nu pot sa mi-l scot din cap! e un baiat atat de ..sufletist si se vede ca are ceva mereu dar cand era cu mine. cu noi era "fericit" si nu pot sa fac nimic, nu pot sa-l uit nu pot sa nu ma gandesc la el ..la ce face, e imposibil ca in 4 zile sa te atasezi asa de un om..nu stiu ce e cu mine, pentru ca simt ..nu sunt doar indragostita, imi pasa! nu plang dupa 4 zile dupa un baiat ..nu stiu ce sa fac :/

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

El a suferit foarte multe traume in copilarie, si inca nu il cunosti. Daca ai avea o relatie cu el, toata furia stransa se va revarsa asupra ta. El are nevoie de un psiholog sa depaseasca toate traumele traite, pentru ca ii pot afecta psihicul foarte mult. Il cunosti doar de 4 zile, si nu poti sa spui ca il cunosti cu adevarat. Toate persoanele ce comit crime, ce sunt violente sau au probleme cu bautura sau mai stiu eu ce, au probleme din copilarie, traume, desi au si o latura sensibila. El nu poate fi un om normal psihic la cate a patit. Ai grija in ce te bagi!

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

O relatie la distanta este foarte dificila. Vei suferi foarte mult si este foarte probabil sa va certati des si sa va despartiti oricum pana la urma.
Daca poti sa te detasezi, fa-o si gaseste-ti un iubit local.