| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva luni m-am culcat cu prietenul meu, deci m-am dezvirginat, problema mea este ca nu prea ne vedem des si facem sex odata pe saptaman sa zic, dar eu nu simt nici o placere numai durere mereu si dupa nimic, nu simt nimic sa imi placa. Pentru ca o facem atat de rar ar putea fi asta motivul problemei mele?

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Nu, ci pentru ca fie esti tensionata, fie este el brutal. Daca e...mare, trebuie atentie. Trebuie lubrifiant, trebuie grija, pasiune, preludiu, macar o jumatate de ora inainte, incercati asa si vezi daca se schimba ceva.
E foarte important sa ii spui lui ca te doare, el va avea mult mai multa grija (daca e om cu capul pe umeri) si tu vei scapa de o parte din stres, stiind ca nu duci singura aceasta povara.