| dorinta233 a întrebat:

Acum cateva zile am cunoscut o fata. mama ei este nasa de botez a verisoarei mele. fata este cu 2 ani mai mica ca mine. de cand am vazut-o.pur si simplu.(cei care au patit-o stiu) m-am indragostit. adica nu e ca si cum ..merg cu ea o seara si gata. e ceva ..nu stiu cum sa explic. mai altfel. Nu imi dau seama de o chestie: ea stiu ca parca are/parca n-are prieten..adica e cam incert acest lucru. eu am inceput sa ma dau la ea...adica sa ii arat ca o plac, dar cand am auzit ca are prieten am incetat. Azi trec pe la ea si cand sa iau liftul. am pupat-o pe obraz. Eu nu inteleg. nu reusesc sa o citesc. ii place si ei de mine, e doar prieteneste..nu pot sa imi dau seama. Maicasa ma cunoaste si stie ca nu sunt golan sau fac cine stie ce prosti, dar ea nu da semn ca ar fi indragostita de mine, dar sunt unele momente in care parca zici ca si ea vrea. Ce sa fac. sa visez sau sa dau cu piciorul crezand ca a fost un vis? daca dau cu piciorul acum, cand o vad iar m-apuca.

2 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Hei!
Eu nu prea cred in dragoste la prima vedere ..adica e doar atractie exagerata de aspectul fizic, te atrage ceva intr-un mod al naibii de placut si surprinzator, dar aparentele insala. Iubirea adevarata este cea din cunoastere. Mentalitate/caracter, dar evident ca este necesar si aspectul fizic.
In ceea ce priveste problema ta, sfatul meu este sa o lasi mai moale; sunt mai multe motive; faptul ca are prieten, faptul ca nu-ti raspunde 'provocarilor', este ceva; cu alte cuvinte. tu orbit de ea, ai senzatia ca ea te place desi nu recunoaste acest lucru. Filtrand cu ea iti faci mai mult rau tie, pentru ca cu cat incerci mai mult sa te apropii de ea, cu atat o sa-o indragesti mai mult.
Stiu ca la inceput e greu sa accepti ideea, dar indepartandu-te de ea ar fi cel mai indicat. Bafta :]

| GeOrGy9966 a răspuns:

Buna! Eu zic sa incerci sa discuti cu ea poate ca vei afla daca te place sau nu. Oricum relatia lor nu o sa dureze la nesfarsit, ca el poate isi va gasi o alta fata care, poate ii va place mai mult. Eu zic sa speri (speranta moare ultima). Sper ca ti-am fost de ajutor.