| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp m-am despartit de un baiat care ma placea extrem de mult si ma trata foarte frumos, deoarece am incercat sa gasesc "ceva mai bun", adica l-am lasat pentru ca imi placea de alt tip. Problema este ca am realizat ca am facut o greseala, dar e prea tarziu. Am lasat acel baiat care imi marturisise ca se indragostise de mine, pentru cineva care acum nici nu ma baga in seama. Imi puteti da niste sfaturi va rog, daca ati trecut prin ceva asemenator?

Răspuns Câştigător
| kRedhead a răspuns:

Stii vorba aia... daca iti plac 2 persoane in acelasi timp, alege-o pe a 2 a fiindca daca iti placea cu adevarat de prima, a 2 a nu ar mai fi existat. Nu poti face decat sa uiti situatia si sa mergi mai departe. Nu ai motive sa te intorci, poate ca acel baiat si-a gasit deja pe altcineva, iar daca te intorci si el va fi confuz. Pur si simplu, mergi mai departe. Mai sunt pesti in ocean. happy
Take care.

3 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Urat sentimentul straight face
In primul rand te intreb daca exista sanse sa te intorci la prima persoana?
In al 2-lea rand, crezi, daca sa spunem ca ai putea sa revii la prima persoana, atunci relatia ar fi aceeasi?
Daca iti poti raspunde la intrebarile astea, cred ca poti afla raspunsul.
Eu personal nu cred ca va fi la fel si cred ca va trebui sa accepti si sa iti asumi greseala. DIn moment ce ai ales-o pe a 2-a, inseamna ca nu tineai indeajuns la prima. Dupa ce ai vazut ca nu e tocmai bine cu a 2-a, ti-ai dat seama ca iti era bine cu prima. Nu asa se face si daca tot ti s-a intamplat asta, invata pe viitor sa te feresti cand apare "a2-a persoana" pentru ca intotdeauna va complica situatia.
Succes! ( daca mai ai nevoie de sfaturi, contacteaza-ma pe privat )

| horia2012 a răspuns:

Las-o asa. Oricum nu-l iubeai. Pentru ce sa te intorci. Pentru ca te-a pus in centrul atentiei. La un moment dat, poate deveni sufocan. Tot timpul va exista o asemenea tentatie. O vorba spune "Alegi, alegi pana culegi".
Ai grija.

| CranK71 a răspuns:

Da am patit-o si eu (fiind baiat) iar daca toti sunt la fel eu spun ca el asteapta momentul sa te intorci la el si sa te faca sa simti aceleasi sentimente (primele ganduri sunt: ba da ce are ala? are **** mai mare? ce a vazut la el?)