| Scorpions58 a întrebat:

Acum ceva vreme s-a mutat un baiat in cartier.Totul bine pana cand am observat ca de fiecare data ma priveste destul de mult si cam insistent, dar cand vede ca si eu ma uit la el, isi intoarce privirea, iar cand imi intorc eu privirea in alta parte, continua sa se uite la mine. O data s-a oferit sa imi i-a pisica din copac, atunci a incercat sa intre in vorba cu mine, dar pisica si-a facut treaba la el pe tricou, iar el s-a rusinat, m-a salutat si a plecat.De atunci nu mi-a mai spus nimic.Cand ma vede ca ma plimb prin cartier, ba face niste sarituri mai "incurcate"cu rolele pe bari, scari etc.Sau diferite chestii ca statul in maini, saritul de pe cladiri cu intoarcere. Dar numai cand sunt eu in preajma. Iar acum, in prima zi de liceu, cand a vazut ca si eu astept pentru festivitatea de inceput, nu inceta sa ma priveasca. Iar acum de fiecare data se uita la mine, imi zambeste. Dar isi intoarce privirea cand vede ca il "prind". Am incercat si sa vorbesc pe mess cu el, dar cred ca m-a pus pe invisibil sau ignore. Dar totusi inca continua cu privitul si zambitulsadCe sa inteleg, oare ma place? Sau e timid? nu mai stiu ce sa cred.sad. Astept raspunsuri

1 răspuns:
| AndreiZz a răspuns:

Te place, dar daca nu a vorbit mai mult cu tin, cred ca ii e rusinebig grin.Invital la o plimbare prin parc si vorbeste mai mult cu elbig grin afla ce intentii are.Lasai un mesaj pe mess'.