| Heroine_1591 a întrebat:

Ma simt stupid ca scriu asta. Am 15 ani, am nasu mai gros si mai luung. Deci concluzie: MARE. Nu am avut in viata mea prieten. Si toti isi bat joc de mine. Sunt mai inchisa in mine imi fac greu prieteni. Mama imi spune sa numi pese de ce zic altii da eu nu ma simt bine in corpul meu. Imi spune ca sunt frumoasa doar pentru ca sunt copilu ei. Asa fac toti parinti. Dar eu nu sunt. Si mereu copii din scoala ma strigau "nasoasa", "nasometru", si chestii de genu asta. Vreau sa fiu si eu fericita. Am putini prieteni. Stiu ca trebuie sa las timpu sa rezolve tot. Dar nu sunt un monstru si nu ar trebui sasi bata joc de mine. Si eu nu prea am ce pot face. Cand vad o fata frumoasa mi ciuda parca si as vrea sa fiu ca ea. Sau cand vad cupluri mor de invidie. Nu am o varsta inaintata pentru un prieten stiu. Mama zice ca ma dezvolt, si ca o sa ma schimb la fata cand cresc asta inseamna ca o sa-mi creasca capu mai mare sau ceva de genu si o sa fie potrivit pentru marimea nasului. Nu mi-a zis ea asa dar asa cred eu. Nu vreau sa fac operatie si nici nu as da banii pe asa ceva. Vreau sa fiu eu dar nu pot. Nu ma simt bine. Cand ma uit in oglinda cateodata imi vine sa plang dar nu ma intelege nimeni. Sunt singura si din cauza faptului ca arat oribil nu vrea nimeni sa stea langa mine. Cum am spus am putini prieteni. Ce sa fac? Sar putea sa nu ma ajutati. Da va rog dati-mi sfaturi. Pentru un baiat stiu ca nu e totul sa arati bine trebuie sa ai si o atitudine super. Dar sincer nu mai pot, de multe ori ma gandeam ca daca as muri toti ar fi mai fericiti. Fratele meu a murit la nastere si ma gandeam ca daca as fi murit eu in locu lui ar fi fost totul mai bine pentru mine.

38 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Te inteleg si incerc sa te ajut in vreun fel. Durerea ta este vadita, dar nu este o tragedie. Tu suferi foarte mult pentru ca fetele in ziua de azi arata ca niste papusi. Dar te-ai gandit ca toate sunt tunate? Ca nu sunt asa cum le-a facut mama lor si pe deasupra nu au un suflet bun ca al tau? Esti mult mai bogata ca ele!
Sa sti ca poti scapa de aceasta durere sufleteasca. Oricat te-am incuraja noi,tu in linistea ta vei plange in continuare,pentru ca este ceva care te deranjeaza mult. Asa ca, daca iti permiti financiar, poti face o operatie estetica de micsorare a nasului la o clinica de chirurgie estetica. Daca esti sub 16 ani s-ar putea sa beneficiezi de o reducere de pret sau gratuitate,cu toate ca operatiile estetice nu intra la categoria urgente. Dar ar trebui sa te interesezi impreuna cu parintii tai. Sigur te vei simti mai sigura pe tine dupa aceasta operatie. Intereseaza-te de un medic bun si mergi mai departe. Nu mai suferi, ca doar nu te duci sa-ti pui silicoane avand deja numarul B la sutien, adica de fite!
Succes!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Citeste aici ca sa stii despre ce este vorba.
http://rinoplastia.ro/interventia.htm

| bobby_7474 a răspuns:

Incearca sa gindesti matur, iar cei ce rid de tine au mai grave defecte inseamna, decit tu le ai.frumusetea nu este cea exterioara,ea tr sa vina din interior spre exterior,tu esti inca in dezvoltare pubertatea abia a inceput,treci prin anumite modificari fizice, care in citva timp se vor aranja, nu ramii asa ca la 15 ani,si apoi uita-te la bianca dragusanu ce nas mare are si toata lumea zice ca e frumoasa si e chiar frumoasa si cu nasul mare,uita-, te la barbara streysend ce nas mare are si a cuceri holiwodul nu-ti face complexe singura, pentru ca nu ai dreptate, eu aveam nasul cirn la 15 ani si toti imi spuneau cirno iar acum multe femei spun ca ar vrea sa aiba nas ca mine,mama ta iti spune adevarul ca esti frumoasa,mamele nu-si mint copii, exista numai lume rea si copii rai, ignora-i ca tu o sa devii in 2-3 ani f f f frumoasa crede-ma, capul sus

| Honeybunny a răspuns:

Inteleg cat e de greu sa treci prin asta si nu este deloc stupid.o chestie de genul te poate face sa iti pierzi de tot increderea in sine si desi sti ca nu merita, nu ai cum sa eviti.ai spus mai sus ca nu vrei sa dai banii pe operatii dar sa stii ca acea operatie ti'ar putea schimba complet viata.Preferi sa nu dai banii pe o operatie si sa fi mereu complexata si nefericita pentru un aspect care poate fi rezolvat,sau mai astepti putin pana esti la varsta legala pentru o operatie chirurgicala si faci rost de bani? Sunt convinsa ca esti frumoasa si este evident ca esti o fata sensibila si draguta dar cred ca ai putea sa te gandesti pe viitor la acea operatie ca sa fi pe deplin fericita si sa nu mai ai complexebatting eyelashes Pana atunci mai lucreaza la stima ta de sine si vei vedea ca in viata lucrurile vor veni de la sine, trebuie doar sa fi putin mai sigura pe tine, sa fi rabdatoare si sa lasi deoparte sentimentele negative. Ai grija:*

| Melody a răspuns:

Cei care te jignesc nu dau prea mare importanta cazului tau, desi tu crezi contrariul. Probabil o fac pentru ca se plictisesc, sau pentru ca vor sa para superiori, dar problema lor e mai grava, e legata de suflet, sunt rai, iar rautatea e mai urata ca orice defect fizic. Rautatea orbeste, pentru ca daca ar stii cat de mult te fac sa suferi, s-ar opri. Tu gandeste-te ca tocmai din aceasta cauza, vei atrage in jurul tau doar persoane bune, care te vor iubi si pretui pentru ceea ce esti tu pe dinauntru. Dar pentru asta, trebui sa nu te interiorizezi, sa nu-ti ascunzi frumusetea sufletului. Zambeste, fi vesela, fi mereu bine dispusa, ignora-i total pe cei care iti fac rau-asta te va face mai puternica si-ti va mari increderea in tine. Si nu mai spune ca esti urata, nicio fata nu e urata. Pune-ti in valoarea ce ai mai frumos, ochii, buzele, parul, imbraca-te frumos, adopta o atitudine pozitiva si nu te da batuta. Pe masura ce vei creste, vei intalni oameni mai inteligenti, sau cel putin asa se zice-ca omul cand creste devine mai destept. Viata e o lupta dar tot viata iti ofera multe sanse sa iesi invingatoare. Si uite, noi suntem prietenii tai, e o onoare, pentru ca in ziua de azi, oamenii ca tine, sinceri si dezinteresati, sunt rari. Mai mult curaj!

| dafna a răspuns:

Cred ca inainte de toate trebuie sa te accepti tu pe tine, tu sa te impaci cu tine, sa fi fericita si multumita cu tine. Ce fel de Om esti nu se masoara in numarul de prieteni. Rautatile gratuite ale altor copii nu ar trebui sa le pui la suflet, din momentul in care au deschis gura sa te jigneasca iti sunt inferiori si mult mai saraci sufleteste decat tine: nu au avut o mama care sa ii sustina, sa le insufle valori, sa le corecteze conduita in societate, si apoi ca orice tip de violenta si asta verbala este o masura a incompetentei si limitarii persoanei. O persoana care ataca fie si verbal o alta, o face de multe ori din teama, din neincrederea si nesiguranta pe care le are cuibarite in suflet. Daca o asa persoana exista trebuie sa existi si tu, cumva trebuie sa se echilibreze balanta, pozitiv cu negativ happy
Un nas mare nu e o rusine, sunt oameni de valoare care au ales sa-si pastreze fizionomia asa cum le-a dat-o mama natura:Barbra Streisand,nu are un nas tocmai micut dar niciodata nu s-a gandit sa-l modeleze, e parte din ea, increderea si multumirea de sine se oglindesc pe fata ei, si dupa gustul meu e una dintre cele mai frumoase actrite, este unica, este deosebita, nu copia la indigo a copertii te miri carui magazin

| Ronnix a răspuns:

Nobody's perfect.

| emchristina a răspuns:

Of.inteleg prin ce trecisad.dar sa incep cu inceputul. Faptul ca nu ai prieten la 15 ani nu e o tragedie.chiar deloc.si eu la 15 ani nu am avut prieten si aveam impresia ca eu is singura de pe lume care n-are dar nu e asa. sunt sute de fete in situatia ta. sa stii ca si eu am nasul un pic mare dar nimeni in viata lui na indraznit sa spuna asta. si sti dc? pentru ca stia ca daca o face o sa-l pocneschappy.asa m-am impus eu adica eram un picut mai rea. si eu stau si ma uit in oglinda si mi se pare ca vad numai defecte dar nimeni nu mi-a zis vreodata asta iar acum am 17 ani si nu-mi mai pasa chiar deloc de ce zic ceilalti. sfatul meu: capul sus, privirea inainte si nu te mai cobori la nivelul celor care te fac nasoasa. si prin a nu te cobori la nivelul lor inteleg sa nu le dai atentie. si sti de ce? pentru ca daca vad ca ii ignori or sa inceteze. nu mai pleca privirea cand te striga puri si simplu privestei. direct in ochi.o sa-i descurajezi.si eu am fost in locul tau si stiu cum esad>.dar nu te mai gandi la faptul ca vrei sa mori. daca D-zeu nu te-a lasat sa mori inseamna ca are ceva planuri pentru tine si tu trebuie sa traiesti ca sa vezi cum se termina povestea ta si care au fost acele planurihappy. gandeste-te intotdeauna la remarcile placute pe care ti le fac ceilalti. si tu esti om si ca orice om ai puncte tari si puncte slabe.aflati punctele tari si dezvolta-le.sunt sigura ca ai ceva care-ti place sa faci in mod deosebit.concentreaza-te pe ceea ce-ti place si nu te mai gandi la lucruri care nu merita.:*:*ai grija de tine

| GenetiX a răspuns:

Iubita mea are nasu mare si gros. Culmea o iubesc de numai pot happy Deci...care e problema? Daca totusi vrei. poti apela la o chirurgie plastica.dar sa stii ca eu unul daca ea nu ar avea nasul ala asa n-as iubi-o la fel happy

| casandra2222 a răspuns:

Pss raspund si eu mai tarziu dar stii si eu il am un pic mai mare nici eu nu sunt multumita dar na asta e...imi poti da o foto cu tine sa vad si eu e asa de mare nasu ala pe cat zici tu? lasa-mi id-ul de mess pe privatwinking

| marthaa a răspuns:

In primul rand nu te mai lasa afectat de ce-ti spune lumea.Cu totii avem porecle.Ia-ti poreclele ca pe ceva bun.Incearca sa te placi asa cum esti. Daca tu te placi si lumea din jur te va place.Eu de exemplu mi-as fi dorit sa fiu mai inalta.Am si o porecla pechilaughingca-s pitica si mi place porecla mea.Arata lumii cum esti tu ca om.Un nas mai mare nu este un impediment pentru a avea prieteni.Si pentru ca ai 15 ani si colegii tai sunt cam de aceeasi varsta.Sunt inca copii si nu realizeaza rautatile pe care le facVei vedea ca atunci cand vei fi mai mare nasul tau nu va mai fi o problema.Si sa nu mai gandesti ca ai fi vrut tu sa mori. Dumnezeu ti-a dat o viata pe care sa o traiesti si sa te bucuri de ea.Ia gandeste-te ca sunt pe lumea asta persoane care nu vad.nu aud,nu vorbesc, sunt invalizi, sau paralizati sau alte boli foarte grave.Tu ai doar un nas mai mare in rest ai o sanatate cu care poti face multe in viata ca sa poti fi fericiti.Si nu e nevoie sa ai multi prieteni.Si unul este de ajuns daca este prieten adevarat.

| raluca0306 a răspuns:

Vei creste mare si dupa parerea mea se va sfarsi.Nu stiu daca te va ajuta intr-un fel ce iti voi spune sau daca te va consola,dar sa nu uiti ca mereu Dumnezeu va face dreptate si cei care te-au jignit de atatea ori si care te-au facut sa suferi, o-r sa sufere si ei la randul lor,pentru ca vor plati pentru ce ti-au facut,dar tu sa fii puternica,fii optimista mereu,gandeste-te ca viata e frumoasa si vei trai multe,multe momente frumoase in viata,fara sa mai pese ca ai nasul putin mai mare, ca ai ochii prea mari, ca nu ai buze prea mari sau alte chestii.Gandeste-te ca sunt oameni care nu au un picior sau cei care sunt au boli grave si vor muri.Acelea sunt cazuri adevarate.Stai linistita, totul se va rezolva! Ai incredere in El, in Dumnezeu! :X

| Annie_4157 a răspuns:

Offf mai. M-ai facut sa plang sad cum sa incep? Nu vreau sa-ti zic ceva ce probabil toata lumea iti zice, gen : "Nu baga in seama lumea " sau "Nu asculta tot ce zic altii". As vrea sa iti spun o propozitie care ar putea rezolva totul dar nu cred ca se poate asta. Si despre problema cu baietii, nu-ti face griji. Exista si baietii [ cei drept, mai rari in zilele astea] carora nu le pasa numai de aspetul fizic dar si de personalitatea si atitudinea ta, iar din cate mi-am putut eu da seama, tu chiar ai un suflet bun. [ nu stiu, parerea mea. Nu sunt foarte buna la "citit" oamenii, si probabil de aceea intru in belele cateodata ]. Nu te mai gandi la chestii de genul " vreau sa mor" pentru ca nu te ajuta la nimic. Continua-ti viata, pentru ca asta e darul suprem ce ne-a fost dat si ar fi pacat sa nu-l vrei. [nu sunt eu cea mai credincioasa persoana, dar... am invatat sa pretuiesc ce am] Stiu ca e greu cateodata, sau cel putin cred ca stiu, dar trebuie sa crezi in tine. Trebuie sa fii puternica, pentru ca viata e grea, iar tu, ca oricine altcineva trebuie sa treci prin ea. Serios, chiar as vrea ca totul sa fie bine pentru tine si sper ca intr-o zii vei fii fericita si vei avea incredere in tine.

cu muult mult drag, Annie

| ciucanca41 a răspuns:

Buna,vreau sa-ti spun ca am 41 de ani si am famlie 2 copii frumosi etc.,si am si eu nasul un pic mai mare,la fel in scoala imi spuneau nas lung dar aceasta nu ma impiedicat sa ma aranjez*machiez,imbrac dupa ultima moda sa ies in evidenta prin un comportament frumos si civilizat, pot sa ti spun ca am avut un succes nebun la baieti, asa ca pune mana si te aranjeaza si fruntea sus si ai sa vezi ca ai sa ai succes.Am uitat sa iti spun pe timpul acela nu se gaseau atatea produse cosmetice asa ca acum nu ai de ce sa te plangi,fond se ten pe nas si fata,culoare la ochi si o coafura frumoasa chiar cu par lung daca se poate,scoate in evidenta ce ai mai frumos, corpul, picioarele si viata merge inainte te pup Lili *

| crysyone a răspuns:

Pai in primul rand daca te.ai nascut inseamna c aai un motiv si un scop pe lumea asta. lumea te jigneste pentru ca nu stie ce simti tu cu adevarat in sufletul tau. nu intodeauna aspectul conteaza dar cateodata da stiu ca e greu pentru tine dar sincer daca esti sanatoasa nu ai de ce sa plangi... gandeste-te doar la copii aceia care sunt bolnavii si nici nu pot sa manance sau au probleme mintale sau cei care se nasc in africa si nu au ce sa manance.ar trebui sa ii multumim lui Dumnezeu ca suntem sanatosi iar frumusetea este un lucru sufletesc sti cum se zice daca ai sufletul frumos si corpul iti este frumos.eu sunt sigura ca esti o persoana deobita si frumoasa chiar daca nu te.am vazut niciodata nu zic asta doar asa sunt sigura ca vei reusi in viata si vei trece peste toate problemele itiurez succes si dac mai vrei sa mai vorbim poti sa iei id cristina_andreea_2007 succes

| SteauaROsie a răspuns:

E cam nasol,pentru fete
si eu am nasul cam mare zic eu,
e lat si lunglaughing

(eu sunt baiat)

cand ma duc la agatat,
merg pe principiul,
ma vrei?
te vreau!

cine nu ma vrea asa cum sunt,
ma retrag usor,

totusi sa ti zic o poveste reala,

un prieten de al meu,
zicea ca prietena lui are niste defecte
(probleme la vorbire,si calca stramb cu un picior din cate am inteles eu)

baiatul arata bine,
totusi imi pun intrebarea,
ce a vazut baiatul asta, la fata aia?

fii tare, nu te lasa calcata in picioare de ratati,

fii tu insuti.

| mabytza a răspuns:

Buna si eu ma incadrez perfect insituatia ta.As vrea sa vorbim mai multe.Si eu am 15 ani, nici eu nu am avut iubit...defap un prieten da dar. oricum nu era nimic. mai mult si-a batut joc de mine. si de mine rade lumea si eu am vrut sa mor.Iti trimit un mesaj cu id meu...as vrea sa vorbim mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti urez sa ajungi cineva :
Celine Dion
Michelle Obama
Barbara Streisand
http://www.perfecte.ro/......-foto.html

Vedetele care au incredere in ele stiu cum sa-si infrunte defectele si sa nu le lase sa le conduca viata. Asa ca, in calea spre succes nu le-au stat nici nasul prea mare, nici fruntea prea lata, nici soldurile imense si nici buzele mari ca niste ventuze.

In incheiere http://www.lumeafengshui.ro/articol.aspx?ctg=25&kArticol=101 NASUL - superindicatorul facial al norocului de bogăţie

Chinezii cred cu tărie că nasul gros şi cărnos este cel mai sigur semn al norocului de bogăţie de pe faţa unui om. De fapt, nasul borcănat întrece mai toate celelalte semne fi zionomice în ceea ce priveşte semnalarea potenţialului de a vă îmbogăţi. Nasul uman face cu mult mai mult decât să adulmece mirosuri şi să se bage unde nu-i fi erbe oala. El relevă multe despre voi, mai ales când vine vorba să indice dacă veţi avea noroc de bani în viaţă. Înseamnă oare că, cu cât vă este mai mare şi mai cărnos nasul, cu atât veţi fi mai înstăriţi?

ANGIETAN ne relevă mai multe, băgându-şi nasul în vieţile celor celebri şi bogaţi. 7 staruri cunoscute, nu au fost operati la nas, nu au complexe din cauza nasului.

Sfat : schimba coafura, razi si zambeste mult, poarta ochelari, asa vei reduce din partea vizibila a lungimii nasului tau, schimba scoala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Completare - Sfaturi - de la mine personal : schimba-ti coafura, razi si zambeste mult, poarta ochelari (nu de vedere, dar cu sticle transparente), asa vei reduce din partea vizibila a lungimii nasului tau, schimba scoala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfat : schimba coafura, razi si zambeste mult, poarta ochelari, asa vei reduce din partea vizibila a lungimii nasului tau, schimba scoala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respecta-ti nasul, mai ales daca este sanatos si nu te poarta pe la ORL si sa iei medicamente contra alergiilor, ei si chiar daca ar fi un nas alergic, tot trebuie sa-l iubesti;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum e urat? nu e urat, asa am clasificat noi oamenii nasurile noastre, dar un nas nu poate fi urat
nu ai suferit un accident fizic, nici nu ai fost muscata de un animal, nu ai o boala dermatologica care sa iti deformeze si largeasca nasul si gura ca sa formeze un orificiu unic, dar fiecare poate avea un defect mai mare sau mai mic, cauta-ti prietena/prieten cu nasul mare/marisor;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste Cyrano de Bergerac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o porecla, imi zice lumea Pinochio, din cauza nasului, daca vrei facem schimb de porecle

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off nu mai gandi asa...
Stiu cum e sa fii respinsa de lume din kuza unui defect fizic.Eu sunt slaba, f slaba, am 43 d kg la 1, 62 si cred ca nici 43 nu mai am, in fine, vreau sa spun ca nimeni din clasa si din tot liceul nu ma respecta din kuza asta.Imi spun toti ca sunt o scandura si ma simt tare prost.Si eu mi-as dori sa arat ca demi lovato,sau selena gomez dar nu am c face pentru ca asa m-a dat d-zeu
Au fost mom in care si eu mi-am dorit sa mor,ba chiar sa ma sinucid pentru ca nu sunt nici eu curtata d baieti, desi am un iubit dar ma tem sa nu ma pareseask din kuza ca nu am forme
Asa ca t rog eu nu mai fii trista, o fata d la mine din liceu a luat loc 2 la balul bobocilor,si are nasul coroiat,arata ca darq din profil dar are forme, deci cred un corp mai frum recompeseaza anumite defecte ale fetei
Nu cred ca te-am ajutat prea mult, desi am incerkt sa-ti arat ca nu esti singura care sufera
T pup si nu mai fi tristawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

[Scuze ca raspund atat de tarziubig grin].
Si eu am o problema cu nasul. Cand eram mica, am cazut cu bicicleta si acum am deviatie de sept, adica am nasul putin cocosatlaughing. MA rog...am tot 15 ani, si nu am prieten. Si nu din cauza nasului, ci pentru ca inca nu am intalnit persoana potrivita.
Vreau sa-ti spun ca sunt baieti care se tin dupa mine, chiar daca am nasul asa, deci nasul nu e o piedica in ceea ce pirveste o relatie.
Cei care te jignesc, fac asta doar ca sa te supere si sa te descurajeze. Infatisarea nu e totulhappy. Ai vrea sa ai un chip perfect si sa fii cea mai ``Pro_ _ _a`` fata din scoala, sau sa fii asa cum esti?big grin Cred ca alegi a doua varianta.
Iti dau un sfat: Nu te mai gandi la nas. Tu ai impresia ca toti se uita la nasul tau, chiar daca nu e asa. Nu`i mai baga in seama pe cei care rad de tine: sunt niste ratati pentru ca rad de defectul unei persoane. Daca Dumnezeu asa te-a lasat, atunci trebuie sa te multumesti cu ce aihappy Iar atunci cand te uiti in oglinda, pun pariu ca primul lucru la care te uiti e nasul. Eu sunt sigura ca, daca nasul tau e putin mare, asta nu inseamna ca nu ai nimic frumos. Incearca sa-ti pui ochii in evidenta, buzele, alege o coafura care sa-ti mai ``ia `` putin din lungimea nasului.
Faptul ca n-ai prieten nu se datoreaza marimii nasului ci comportamentului tau. Daca nu te simti frumoasa, cei din jur vor vedea acest lucru si din cauza asta te vor considera inferioara. Asa ca, capul sus! Sunt atatea vedete care au nasul putin mai mare (ex.Giulia Anghelescu). Nasul nu a impiedicat-o sa fie faimoasa si, nu in ultimul rand, frumoasa.Si sunt multe vedete cu nasul mare care, chiar daca au bani, nu se opereaza.happy
Fii tu insati, uita de nas! ORice om are defecte! Crede-ma, sunt oameni care nu pot vedea! Si-ar dori sa aiba nasul mare numai sa poata vedea lumina zilei...si multe alte exemple. Asa ca, nu uita, nu esti singura care ai nasul asa. Incearca sa fii mai sociabila, sa arati ca esti inteligenta, ca nasul nu te deranjeaza si ai sa vezi ca nimeni nu va mai rade de nasul tau, si poate iti vei face un prieten. Baietilor nu le plac fetele care sunt complexate de ceva in legatura cu infatisarea lor. Dca cineva te jigneste in leg. cu nasul, ai putea sa-i spui: ``Daca pe mine nu ma deranjeaza, atunci care e problema ta?`` Si-ai sa vezi ca nu vor mai radehappy
Si faza cu prietenul: Inca nu ai gasit baiatul potrivit!happy
Ca sa ascunzi putin nasul, ai putea sa-ti pui ochii in evidenta prin machiaj:rimel, fard, dermatograf si, pentru buze, luciu care sa se potriveasca tenuluihappy

Mult succes! Sper ca te-am ajutat!happy

Răspuns utilizator avertizat
| Livyutzu a răspuns:

Te inteleg....si sunt baiat, eu incerc sa ajut oameni cu defecte in cazul tau este nevoie de fond de ten si pudra pentru a masca piramida nazala (pentru a il micsora) foloseste un fond de ten mai deschis la radacina nasului si unul mai inchis spre nari si foloseste un penson pentru a nu se vedea....Mult succes! daca mai vrei sa afli ce va te ajut cu mare placere calmuschi.liviu@yahoo.com

| monicalina a răspuns:

Te inteleg si eu sunt in aceiasi situatie ca si tine.si eu am o colega in clasa care tot asa are nasul mare faceau misto de ea apoi au vazut k ea nu ii mai baga in seama au inceput sa faca de mine...deci te inteleg...:* imi poti da id tau de mess poate mai vbbig grin

| danf17 a răspuns:

Stai calma
si eu sunt cu parul scurt si toti spun ca sunt un baiat
dar va trece tot nu-i baga in seama