| blurixe a întrebat:

Acum o saptamana, miercuri am dat un test neanuntat la biologie si am cam zbarcit-o fata de toti colegii mei care au luat numai 10 dupa cum zic ei. Maine vor veni rezultatele si nu stiu cum sa le spun parintilor ca voi lua 7 sau 8. Ideea e ca mereu am 10, si am avut in clasa. a 6-a sem. I media 9.93 si acum sunt in sem. II, iar in a5a media 10. Vineri am un concurs regional de public speaking la engleza unde sunt foarte priceput.

Acum, detalii despre test. Testul l-am dat joi, iar cu o zi inainte am vizualizat niste prezentari despre reptile in powerpoint. Deci nu am dat test din ce am facut la clasa, ci am dat test din acele prezentari. Daca iau 8, e mai usor sa ma prezint parintilor, dar cu 7. Ideea e ca ceilalti copii au stiut la test fata de mine...asta e marea problema.

Va rog sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
| Twp3w a răspuns:

Da e naspha! Se mai intampla si cel mai bun la invatatura sa pateasca asta! Dar nu este nimic data viitoare vei sti ca ai luat 8 si iti vei mari nota, vb cu profa sa tio mareasca. Orikum daca esti cel mai bun sau al doilea din clasa la invatatura stai calm ca nu te lasa profii de izbeliste si o sa iti aduca aminte sa inveti si din astea! uite de exemplu azi marti de 1 martie cel mai bun din clasa la invatatura a luat un 5 tot la biologie si este cel mai bun! Toti au ramas cu gura cascata se mai intampla! Pe tine nu trebuie sa te intereseze asa de mult de note ci sa ai tu ceva in cap asta imi zice tata mereu... pupici sper ca te-am ajutat :*

| Ananas2 a răspuns:

Hai ca nu e asa grav!winking
eu la istorie am avut media 6 si nu m-am suparat asa de tare laughing

| andreeazz99 a răspuns:

Sfatul meu este sa le spui parintilor adevarul deoarece nu cred ca nu te vor intelege( odata am luat 7 la test la geografie si parintii mei nu mi-au spus nimic in plus mi-au spus data viitoare sa ma concentrez mai mult cand am un test )... si oricum daca mai ai 2 de 10 iti va iesi media 10 la biologie. dar depinde de ce note mai ai...happy oricum bafta in continuare cu testele.wave pa