| anonim_4396 a întrebat:

Acum se fac inscrierile si se depun dosarele la licee pentru elevii care au terminat clasa a 8-a. Intrebarea mea ca nu stiu e:daca ai picat la un profil care nu voiai 1)din cauza mediei prea mici 2)numarul redus de locuri etc, si vrei sa te transferi in acelasi liceu dar la alt profil, cand se pot face transferurile? si cam ce acte iti trebuiesc? si cand aflii la ce profil esti [luna asta profilul initial]

1 răspuns:
| Pufuletz_9856 a răspuns:

Pai actele care iti trebuie sunt tot aceleasi. Doar ca daca nu intri la nici un liceu (pentru ca nu ai medie)se va mai face repartizarea inca o data.Dar nu stiu cand.Si daca vrei sa te transferi la alt profil cred ca trebuie sa vorbesti cu directorul liceului respectiv.Si cred ca rezultatele din prima repartizare le aflam pe 12 -13 iulie.sau chiar mai devreme tongueDaca nu intri la liceul care vrei asta e. Poti sa te transferi la inceputul anului scolar happy. By3