| Ag007 a întrebat:

Acum toata lumea isi face majoratul...de obicei la restaurant, cheltuiesc atatia bani. PArca ar fi nunta, nu majorat. Ce parere aveti: se merita sau nu sa iti ti majoratul? Eu ma gandesc sa nu mi-l tin, mai ales ca nu prea am prieteni, adica ar fi aiurea sa fie doar colegii si unu, doi prieteni...

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se merita chiar daca nu o sa fie prea multi, doar o data in viata faci 18 ani...

| Ag007 explică (pentru mona):

Da, doar o data faci 18, doar o data faci 19, 20 si asa mai departe. Cu ce e mai speciala varsta de 18 ani? Ca esti major si raspunzi tu pentru faptele tale, ca poti intra la inchisoare daca nu respecti legile? Hai sa sarbatorim asta...

| mona a răspuns (pentru Ag007):

Pentru unele persoane este speciala...