| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* peste cateva luni(bunelaughing ) am majoratu insa am o problemuta...parintii mei in acest moment nu prea au bani cine stie ce si ma gandeam sa nu-mi fac majoratul anul acesta si cand isi revin cu banii sa-mi fac o petrecere cu intarziere pentru majoratlaughing...credeti ca se "vede" urat? sau unde sa-mi fac ca sa nu cheltuiesc foarte mult.Ma gandeam sa chem cativa prieteni apropiati si sa mi-l fac in club.Ce parere aveti? Ma mai batea si gandul ca in schimbul majoratului sa-mi dea parintii bani pentru anumite "mofturi" cum ar fi haine etc.

4 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Crede-ma, nu toti copiii isi fac majoratul cu fast. Daca parintii tai nu isi permit o petrecere cu toata clasa mi se pare egoist ca in schimb sa le ceri bani de haine. Fii intelegatoare si vei vedea ca nu e nici o problema ca sari peste petrecere. Mai exista varianta economica in care poti sa iti inviti colegii acasa si sa ii servesti cu o pizza de casa, o prajitura, suc si mai stiu eu ce...

| DenysaLove a răspuns (pentru anka):

Nu e ca suntem saracilaughing Doamne fereste! nici nu vreau sa ma gandesc. Imi pot permite de ex sa ies cu cativa in club etc dar eu ma refeream ca nici nu as vrea sa cheltuiesc peste 50 mil pentru o singura seara numai pe chirie si mancare si hai sa zic si bautura(adica o sa am de platit peste 50 mil cu rochie etc) si de aceea ma gandeam sa ma duc in club ca am vorbit cu ei si ideea cu clubul nu este rea.Va multumesc pentru ca mi-ati raspuns:*

| Dobre_Alex_1998 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic e buna ideea cu clubul dar trebuie sa chemi minim 20 de prieteni sti... ca altfel nu se mai numeste "majorat"

| DenysaLove a răspuns (pentru Dobre_Alex_1998):

Pai dc? te poti distra si cu oameni putini daca sunt de gascahappy