| euuuuuuuuuuuu a întrebat:

Acum un an am avut o prietena foarte buna, ii ziceam tot, imi zicea tot, dar a venit vacanta si ne-am cam departat dar vorebeam, acum a inceput iarasi scoala si se pare ca nu prea mai vrea sa vb cu mine... a devenit cam pitzi de l un timp, si din pacate grupul meu a facut-o asa, nu stiu cum sa vb cu ea macar sa ii expilk ca va deveni o mare pitzipoanka daca nu inceteaza, vreau sa devenim iarasi cele mai bune prietene si nu stiu cum... poate candva sa imi spuna?

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna iesi intr-o zi cu prietena ta afara ca sa discutati.Intreab-o de ce s-a schimbat asa si de ce nu mai vrea sa vorbeasca cu tine si vezi ce iti va spune.Intreab-o daca mai tine la prietenia voastra si roag-o sa iti spuna sincer si vezi ce iti va spune. Spune-i ca daca chiar tine la prietenia voastra v-a trebui sa renunte la acest comportament de dragul tau si al prieteniei voastre, iar daca nu se schimba sau daca nu vrea(nu vreau sa se intample asta), v-a trebui sa renunti la ea pentru ca nu ar mai fi o buna prietena. Sper ca te-am putut ajuta.

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exista doua mari categorii de oameni. Oameni care schimba si oameni care se schimba.Primii sunt modele/eroi/idoli, ceilalti sunt cantitate neglijabila. A nu se intelege ca prin model ma refer la Kate Moss sau prin erou la Hercule.Ma refer la oameni obisnuiti care au avut curajul sa infrunte lumea si conceptiile ei absurde. Ei sunt adevarati oameni
Iar prietena ta e doar o victima din miile ale acestui curent.Cand nu poti schimba, fugi inainte sa fi schimbat

| Lora a răspuns:

Nu trebuie sa tragi numai tu pentru o relatie de prietenie frumoasa, daca ea nu vrea nu poti s-o obligi.Se pare ca ea isi doreste sa fie mai sus decat tine asta inseamna ca nu ti-e prietena adevarata.