| DanielaElleena a întrebat:

Hei am 15 ani si am o prietena cea mai buna, noi suntem cele mai bune prietene de la 3 ani adica de 12 ani, e din oras de la mine nu stam departe una de cealalta facem cam 5 minute doar ca ea locuieste in Italia si vine acasa doar in vacante, ea mai are si o verisoara care tot e cea mai buna prietena a mea si ea locuieste in Belgia si vine tot in vacante, deci avem grupul nostru ne consideram surori mereu cand vin acasa ne petrecem timpul impreuna dar mai exista o fata care are 19 ani ea este genul de fata fitoasa, care vorbeste lumea pe la spate, te jigneste si ii este ciuda daca tu esti mai buna ca ea iar eu o urasc si dupa ce fetele au plecat in Italia si in Belgia dupa vacanta de vara fata asta tot le barfea la mine si zicea minciuni despre ele si cand se intalnea cu ele inainte le zicea despre mine tot felul de chestii si ele cand o venit acasa de Craciun eu le-am zis si am fost de acord sa nu mai avem incredere in fata aia a doar sa fim asa prietenoase, si fata aia din Italia eee mai sensibila o duci usor de nas si acuma ea e mai buna prietena cu fita aia si eu i-am zis ca vad ca ea cam vorbeste mai mult cu ea si ca noi nu prea mai vorbim si doar eu o bag in seama si ea o inceput sa imi zica ca ea nu mi-o zis ca sa nu vorbesc cu varsa (fata din Belgia) si ca pe ea nu o bafito fata aia si i-am zis eu mai multe si la final mi-o zis ca daca noi avem ceva cu fata asta nu inseamna ca ea trebuie sa o excluda si sa o lase balta, dar eu nu i-am zis sa nu vorbeasca cu ea si atunci ne-am fost pus toate de acord sa nu mai avem incredere in aia si acuma nu stiu ce sa fac ca eu i-am zis de multe ori ca pe ea maia o barfeste si me credea deoarece ziceam adevarul dar acuma nu stiu ce so intamplat cu ea ce are, un sfat va rog aveam planuri de mers in tabara la vara cand vin ele si nu se poate sa ni le distrugem din cauza lu fitoasa aia sad help me:* FUNDA >:d< P.S daca sunt greseli de ortografie va rog sa ma iertatihappy

1 răspuns:
| Maioru a răspuns:

Mai frumusiko, este cea mai lunga fraza pe care am citit-o vreodata, nu ai pus un punct de la inceput pana la sfarsit. Daca fata asta s-a bagat intre voi 3(tu, italianca si belgianca) de ce nu o faceti sa dispara dintre voimai ales ca tu esti prietena cu celelalte de cand va schimbati suzetele intre voi.Renuntati la ea si gata ce este atat de greu? O intreaga imbarligatura ca m-ai ametit de tot.