| PAULsighet a întrebat:

Acum un an m-am despartit de iubita mea, de atunci nu am mai vazut-o. Ultimadata ne-am certat groaznic. Cum sa incep cu ea o noua relatie?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Daca te va accepta din nou ca prieten, este ok, dar daca nu cum vei reactiona tu? Incearca sa vb cu ea si sa-i explici ceea ce inca simti pentru ea si sa-ti accepte scuzele de rigoare pentru acele momente din trecut.Bafta multa si succes in tot ceea ce vrei sa faci.

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Un telefon. O discutie pentru inceput neutra sau simuleaza ca ai nevoie de ajutor intr-o problema grava.Succes.Mira

| Farcas a răspuns:

Cu rabdare.Caut`o din nou.Intra pe ea pe mess sau suno, incearca sa te imprietenesti iar cu ea, dar nu fi prea insistent. cere`ti scuze pentru ce s-a imtamplat acum un an intre voi(daca a fost vina ta). Apoi daca vezi ca totul merge bine si va intelegeti, invit-o la o plimbare prin parc. Daca accepta, deschide subiectu despre voi, de cum era pe vremea cand erati impreuna, cat de mult ca iubeati, ce faceati cu drag impreuna si va facea placere etc. Iar la sfarsit, spune-i un,, mam simtit bine sa iesim din nou impreuna,, e de ajuns.Nu sari pe ea de la prima intalnire, la nici o fata nu-i place asa ceva. Un pupic inocent pe obraz e de ajuns. Apoi vezi cum merg lucrurile, si intreab-o daca ar mai vrea sa incercati sa fiti din nou impreunabig grin Ti-am spus exact ce s-a intamplat cu mine si preietenul meu.Nam mai vb de 3 ani, el a procedat asa cum ti-am scris, si a reusit sa ma cucereasca.Sucees si tie, si numai bine

| CrucifiedCountess a răspuns:

A trecut 1 an.nu mai are niciun rost.ai putea sta cu ea stiind ca in timpul acelui an, a fost cu altcineva? eu n-as mai putea. poate doar pentru cateva turehee hee

| urbanghost a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau ca v-ati despartit, ca suferi ca nu esti langa ea, ca inca mai tii la ea, chestii de astea, linguseli etc...

| mikey a răspuns:

Cerei iertare. Spune-i ca o iubesti.Incearca sa o faci sa te inteleaga Daca ea te va iubi mult te va ierta

| Cristiano_4083 a răspuns:

Pai eu in locul tau mias cere scuze prin telefon sau daca nu cand te intalnesti cu ea daca esti super curajos direct... daca nu accepta o chemi la un contact sexual apoi poate ca dawinking

| sweetangeloana a răspuns:

Ia gandeste-te. Iti dau un exemplu, ai un pahar la care tii mult, si din care bei mereu doar tu, daca intr-o zi il scapi si se crapa, mai merge, daca in schimb, se sparge in n`jde mii de cioburi indiferent cat ai vrea tu, nu-l poti refolosi, nu-l poti nici lipii, si chiar daca l-ai lipii, urmele se vad, asa si cu o relatie, o data dusa... dusa sa fie. (asta e raspunsul pe care l am primit si eu la o intrebare asemenatoare. Tx Mihailaughing