| adelina_pascu a întrebat:

Adolescenta e o perioada confuza pentru multi dintre noi, o perioada in care ne vin tot felul de ganduri, apar tot felul de schmbari despre care nu prea vorbim si nu stim nici cum sa le facem fata. La mine adolescenta, nebunia asta imi raneste parintii. De fapt eu o fac, dar efectiv nu stiu pentru ca nu reusesc sa ma controlez, nu reusesc sa ma abtin. Cum sa fac fata acestei probleme, sa nu mai fiu suparat pe parinti, sa nu mai simt suparare impotriva lor?

3 răspunsuri:
| ShaOfHatred a răspuns:

E doar o perioadă. Toți am avut-o, la puțini continuă și după adolescență. Ideea e că într-un fel, e bine să nu ai aceleași idei ca și părinții tăi, pentru că asta înseamnă că încet încet, începi să ai o gândire independentă. Deci perioada asta o să treacă odată cu venirea maturității.

| NarcisIfrim a răspuns:

Te comporti asa pentru ca nu esti matura si nu ai dat cu capul de probleme reale, ca sa iti dai seama ca au dreptate.
O sa vina un moment in viata cand o sa iti apreciezi foarte mult parintii si o sa le dai dreptate, multa dreptate.
Daca ai incerca sa ii asculti cateodata, doar bine ti-ar face.
Ei vor ca tu sa nu te lovesti de problemele cu care s-au confruntat si ei, au trecut pe acolo si stiu si iti vor binele.

daca nu te am lamurit scrie-mi pe narcisdanielifrim323@gmail.com

| Tetetetetetetetetetetteteteretetwrwrw a răspuns:

Si eu patesc asa, dar incearca sa te gandesti tot ce au facut ei pentru tine cand iti vine sa i jignesti si aminteste ti cine esti tu acum, realizarile tale si aminteste-ti ca datorita lor esti ceea ce esti