| Shuellen a întrebat:

Ajutati-ma! Ma chinui de ceva vreme sa fac rost de bani de la parinti, pentru haine noi, dar mereu acelasi raspuns:"iti dau luna viitoare"...si peste o luna la fel imi zic, ma duc cu zaharelul pur si simplulaughing. Cuminte sunt, de laudat m-a laudat diriga, invat bine, incerc s-o ajut in casa pe mama, dar nu merge.Am incercat si sa le explic faptul ca majoritatea fetelor de la mine din clasa in fiecare saptamana isi iau ceva nou, iar eu nici o data pe luna.Si nu e vorba ca n-avem bani, din contra... dar nu-mi dau deloc decat 4-5 lei la scoala.Am incercat sa strang si bani, dar e prea greu.Am strans 30 lei in 3 saptamanisad. Ma ajutati cum sa-i conving, sa le explic, sa-i fac sa-nteleaga faptul ca am nevoie de bani?!

1 răspuns:
| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

Buna
ai incercat sa vb cu mama ta? eu cred ca ea isi inchipuie ca daca iti da bani tu o sa faci altceva cu ei si ca nu o sa iti cumperi haine.
eventual propune-i sa mergeti impreuna la cumparaturi.