| Al3xandru_9065 a întrebat:

Ajutati-ma mie nu-mi merge nici un joc si am nev de ajutor nici macar sonorul apoi
Eu mi-am instalat ceva de la disk de la pc si acum imi merge sonoru dar eu mi--am reformatat caluclatorul si nu-mi merge crec e ceva legat de driverele de la calculator si placa video dar cum se instaleaza asetept raspunsuri si daca e convenabil ii dai su
fundita
Ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| alexo1 a răspuns:

Ok!
Iti zic!
Dupa ce ai formatat PC-u esti sigur ca ai instalat driverul de sonor? De aia nu se aude nimica... daca nu l-ai instalat cauta si tu pe google si ai sa gasesti driverul potrviti pentru sonor la PC-u tau.
In legatura cu placa video la fel, CAUTA DRIVERUL PLACII TALE VIDEO de aici:http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk.
Alegi marca placii tale...seria,si nu mai stiu eu ce scrie acolo, apoi dai search, driverul se gaseste, apoi dai download, astepti sa se descarce, instalezi driveru, dai restart la PC, si daca ai noroc in driverul ala o sa fie instalat si sonorul
PLS fundita!