| Al3xandru_9065 a întrebat:

Funda! Deci mi-am reformatat calculatorul si nu merge sa-mi bag nici un joc si nu-mi mergea nici sonorul apoi am luat depe un CD de la PC si acum imi merge sonorul dar problema e ca nu-mi merge nici un joc si cand varmiu a venit la mine si s-a uitat a dat pe start si apoi pe Run.
Si acolo a scris dxdiag adica(DirectX Diagnostic Tool) si a dat pe Display si la Drivers scria multe ce trebuia dar la Device scria
Name:
Manufacturer: n/a
Chip Type:n/a
Dac type: n/a
Approx. Total Memory: n/a
Curent Display Mode : 1024 *(ori) 768 (16 bit) (1HZ)
Monitor:
Deci el spunea ca n-am placa video ce sa fac dc nu merge nici un joc?
Pe CD pe la Calculator are : (scrie jos pe CD) Support CD
PC DIY Deomo
User Manual
Drivers
Utilites
si de la PC DIY Demo parca l-am instalat si imi merge sonoru cum pot face sa-mi mearga jocurile?
Daca e sa dowloadez ceva dp net dati si link daca trebuie sa scrieti mult id meu este
cena_hardi2008
Ajutati-ma
Funda!

1 răspuns:
| Deduandreea a răspuns:

Instaleaza placa video