| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati'ma si pe mine cu niste raspunsurihappy Daca merg la politie sa dau declaratie ca imi sunt incalcate drepturile la viata politia ce poate sa faca? Va rog Ajutor! E URGENT!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La politie mergi sa dai declaratie cand esti chemata. Eventual poti sa faci o plangere penala impotriva autorului/autorilor incalcarii drepturilor, aratand ce drept ti-a fost incalcat, dar numai daca fapta constituie infractiune(ce drepturi si cum ti-au fost incalcate?) si daca ai probe care sa sustina afirmatiile tale. Numai bine!