| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani vreau sa ma mut cu iubitu meu care sunt avantajele care le am daca ma mut cu el? parintii mei pot sa ii faca ceva daca eu tin la el? politia poate sa ii faca ceva daca eu sau declaratie la politie ca nu vreau sa ma mai intorc la ei? eu ma cert mereu cu parintii mei, nu ma inteleg deloc cu ei, tata da in mine undeori fara sa fac nimiccrying va rog ajutati-ma dati-mi niste raspunsuri

2 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Fato ai doar 16 ani, cum sa te muti cu prietenu tau? Parintii tai iti vor binele chiar daca tu nu intelegi asta.

| Foxylicious a răspuns:

Buna. Nu exista nici o declaratie prin care tu sa iti dai un acord de a nu te mai intoarce cu ei.Pana la 18 ani parintii tai raspund de toate faptele tale.Prietenul tau daca e major poate face inchisoare pentru ca nu are voie sa tina un minor, iar daca parintii tai demonstreaza ca ai intretinut si relatii sexuale cu el este si mai nasol pentru baiat. Ce avantaje crezi ca o sa ai daca te muti cu el? Tu nu ai cum sa lucrezi, iar in viata nu este totul roz trebuie sa contribui si tu cu bani.Esti inca un copil bucura`te de asta.Nu cred ca esti pregatita sa speli si sa faci mancare. Doar imagineaza`ti ca nu o sa iti mai iei nici o hainuta, nici un rimel nimic.pentru ca trebuie sa aduci totul in casa.