| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara straight face,
Deci... Ieri si in multe alte seri am mai intrebat, si intreb iar poate aici imi gasesc alinarea problemei si tocmai de aia tot intreb! Ieri mi s-a raspuns, afirmativ ca ma place foarte mult, si ca o sa fie bine straight face
Sunt Aura:
Baiatul care ieri se uita la mine ochi in ochi si care mi-a spus ca ma iubeste a vorbit astazi cu un baiat de la mine din clasa,
din spusele colegului i-a impus sa nu imi spuna, insa la insistente mi-a spus colegul! :
-Mi-a spus ca intr-o seara ti-a zis si el ca te pupa asa ca prieteni si tu ai devenit obsedata...
colegul nu s-a exprimat intocmai cu aceste cuvine, l-am mai mituit cu guma ca sa imi mai zica, si i-am mai dat o guma si mi-a mai zis ca ma place (baiatul bineinteles) putin...
Azi ma jucam in pauza cu prietena mea, nu eram atenta la prea multelaughing, vroiam sa ies din clasa si era baiatul la intrare. Striga el pe cineva si eu m-am uitat la el si i-am zambit, i-am zis buna el buna a zambit...
dupa aia am incremenit, ce-am facut! laughing nu realizasem ca am vorbit cu el... Cam rea treaba, nu mai inteleg si nu cred ca ii voi mai scrie pe messenger nimic decat daca trimite el.
Ceea ce ma deranjeaza este ca poate fi posibil ceea ce mi-a zis colegul, doar sa vada asa cum reactionez, asa de batjocora. Cu te iubesc cu nu stiu ce, mi-a zis de mai multe ori ca el nu si bate joc de mine. E intr-o clasa buna cu cateva luni mai mare decat mine. E inalt, lesin mi se taie respiratia cand se uita la mine si eu chiar nu stiu ce sa mai fac!
Parca mi-e rusine, parca nu, parca il plac foarte mult, parca incepe sa-mi displaca. Nu am idee de ce mai simt!
PS: Adaugata in ultimul moment:
colegul mi-a zis ca dimineata nu ii spusese nimic baiatul... chiar nu mai stiu daca e adevarat! sad

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Asa e in dragoste intotdeauna, si eu cred ca el te place, daca nu te-ar place atunci n-ar mai da tarcoale pe la usa clasei tale prefacandu-se ca striga pe nu stiu care, dar vrand de fapt sa te vada pe tinewinking. O seara faina!

| al3k1 a răspuns:

Baieti sunt numai pentru ei!
Nu se gandesc la sentimentele noastre!
Lasa`l uita`l [asa am facut si eu chiar daca ajunsesem sa joc fotbal ca baietii numai sa il vad]. Lasa ca ii trece lui ca iubareala laughing.
H`ade ciuss :*

| ioanab_4198 a răspuns:

Draga Aura, e normal uneori ca baietii sa se comporte foarte diferit cand sunt doar cu fata pe care o plac fata de momentele cand sunt in public sau, si mai 'bine', cu prietenii/camarazii lor. Ce poti sa faci? Sa il lasi pe el sa faca urmatorul pas. Pentru ca daca te place o va face. Sau, daca doresti sa ii transmiti ca iti place de el, nu o face sufocandu-l. sper sa te ajute, bafta!

| ZuZy_1093 a răspuns:

Ha.Parerea mea este urmatoarea:Intradevar te place...Stii cum cred eu ca sta treaba? Baietii care spun "te iubesc" au o simpatie, fluturasi in stomac, iar cel care tace, se uita la tine vorbiti pe mess foarte mult, acela te iubeste. Dar eu cred ca ar trebui sa iti dai seama singura dupa fata lui.na eu nu am cum sa vad ce expresie a fetei are! Dar sincer eu asi face in felul urmatorbig grinaca intr-adevar l-asi place, asi accepta bucuroasa sa ma "combin"cu el...cu toate ca isi bate joc, sau e doar simpatie, sau te ia in ras, sau chiar te iubeste.Si doar ce naiba esti FATA! toate fetele stiu meserie. Pune-l cu botul pe labe. Daca te iubeste, fa-l sa te iubeasca mai mult, daca te place fa-l sa te iubeasca, Daca isi bate joc, Fal sa te placa si iubeasca in acelasi timpwinkingwinking Succeskiss