| vicktorr a întrebat:

Ajutati-ma va rog, am aflat ca fata ce-o iubesc din tot sufletul este si cu altcineva, ca ma inseala! Este singurul motiv pentru care simt ca mai traiesc, e minunea vietii mele! Mi-a zis ca daca o mai vreau sa o accept asa si cu altii! Pentru D-zeu ce ma fac? fara ea ma simt ca un gunoi, chiar daca am fost jucaria ei o iubesc enorm! ce ma fac? cum so uit? ma doare asta, viata e nedreapta cu mine.va multumesc, victor-20 de ani

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Acum te simti ca un gunoi, dar daca vei accepta si nu te vei desparti, ea se va purta cu tine ca si cu un gunoi, nu va avea nici un pic de respect pentru tine, vei fi doar sclavul ei. Vei avea o viata de mizerie si fara nici o multumire ci doar gelozie, nervi, griji si umilinta!

| pengu a răspuns:

Heyhappy
Pe mine una ma dezgusta astfel de persoane straight face.
Nu exista un medicament pentru o inima franta sad dar cu timpul sigur o vei uita. Important este sa iti gasesti puterea de a merge inainte fara ea, sa incerci sa pui un pic mai mult accent pe prietenii si pe activitati care te distrag de la gandul ce te duce la ea.
Nu privi ceea ce ti s-a intamplat ca pe un esec (caci iti vei face rau singur), ci gandeste-te ca relatia asta a fost o experienta din care a trebuit sa inveti ceva happy cine stie unde se ascunde fata care te va face sa te simti implinit cu adevarat? tongue
take carehappy

| pengu a răspuns:

@vicktorr heey viata merge inainte, cu bune, cu rele. Eu am incercat sa dau uitarii un baiat vreo 10 luni, timp in care au mai fost si alte tentative de relatii, iar cand a aparut actualul prieten tot cenusiul ala s-a transformat in roz.
Incearca sa vorbesti cu cineva despre problema ta, verbalizeaza ceea ce simti si asta te va ajuta sa vezi mai bine situatia ta si sa o uiti. O sa vezi ca peste ceva timp poate te vei amuza gandindu-te la momentele de acum; totul va fi ok happy

| Nu cOnTeAzA! a răspuns:

Victor, o vei uita fff greu, dar totusi o vei uita cu timpul.Si eu am avut astfel de experinta, dar cind am aflat ca are alta ne-am desparit si am incercat sa-mi gasesc pe altcineva, ca sa-i fac in ciuda...sau nu stiu, dar cu timpul atit de mult l-am indragit pe acel altcineva ca l-am uitat pe fostul, acum isi cere ma roaga sa am intorc la el, deci sfatul meu e sa iti gasesti pe altcineva si cu timpu o vei uita...

| alina_5155 a răspuns:

Chiar daca sunt in situatia ta nu cred ca meriti sa stai cu ea care sta cu mai multi, asta ce inseamna ca esti jucaria ei sau cum.Gandestete nu meriti asa ceva totusi ai o viata inainte dc sa suferi pentru o fata care nu te merita.Nu stiu daca o iubesti asa de mult nu ai cum sa o uiti gandeste la lucrurile care te faceau sa plangi la lucrurile neplacute si poate asa o vei uita:*:*:*

| vicktorr explică:

Din pacate exista si astfel de persoane, nu stiu unde sa gasesc puterea sa mi-o scot din ganduri! tot acest timp va fi un chin pentru mine. Din pacate sunt intr-un loc unde n-am prietenii linga mine si asta ingreuneaza situatie! va multumesc oricum :*

| vicktorr explică:

Asta este, acum platesc pentru ca am ps prea mult suflet! dar niciodata nu o sa regret asta, nu regret niciodata ceva care candva m-a facut fericit! multumesc pentru sfaturi, chiar a fost de folos si am prins mai mult curaj