| AWonderfulDay a întrebat:

Ajutati`ma va rog crying! Deci, faza e ca am aproape 14 ani.si nu sunt tratata pe masuracrying! Adica parinti ( in special tata) ma considera un copil care ttrb sa intre in casa cand se intuneca:O:O! Cu sa intru eu atunci in casa cand la 4:30 ies afara si nu stau decat pana la 8 :O:o adica bun cand era mai lumina, po la ora asta, ma lasa cel mult pana la 9 (ca de era inca lumina). mai mult de atat nu m-a lasat niciodatacrying x-(! Urasc faptul ca mereu intru in casa prima. sh ma oftik ca copii mai miki ca mine km cu un an sau 2 sunt lasatti (po vremea asta ma refer) pana la 9 sau 9sh cevacrying... Ma oftik rauuu x-(. Am vb cu el dar nu vrea sa auda. i-am explicat sh mereu zice ca :Atata timp cat esti la casa mea faci cum vreau eu chatterbox crying... Ajutati`ma sa. nu stiu. sa vb cu ei. Ca mama nu se baga in discutie cum vrea tata vrea sh ea :-J. Sh asa daca ma impac bine cu tata ma impac bine sh cu eaoh go on Deci nu`i mare diferenta big grin. Cateva sugestii poate chiar "povesti" asemanatoare >>big grin:tonguetk nu`mi place chestia asta sh stati sa va zic altcineva rolling eyes! Cnd vine iarna nu o sa ma lase mai mult de 5 afara cand o sa se intunece crying. E chiar jenant pentru mine fata de prieteni mei crying Sh implus fac ce zice el. Sh scriu ca sa ma lase afara sh tot nu ma lasa cat vreau eu sh mai zice sh ca:Nemultumitului i se ia daru chatterbox. Help-mecrying

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

N-ai nici 14 ani, aşteaptă să creşti şi ascultă-ţi părinţii.

| tabittha a răspuns:

Din pacate parintii o sa te vada toata viata un copil orice varsta ai avea si ai tai vad ca sunt si conservatori, sau mai bine zis asa de moda mai veche, insa uita-te la partea mai buna a lucrurilor. Inseamna ca te iubesc mult de te tin asa de strans si intr-adevar lumea asta de acum e plina de nebuni si le este teama sa nu patesti ceva. De ce nu ii intrebi daca poti sa-ti chemi prietenii acasa la tine daca tot nu te lasa sa mai stai afara cand se intuneca?

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Buaii frumoaso el incearca sa t`protejeze mai sunt parinti care le e friq sa nu`si lase copii noaptea afara ca cine stie ce se poate intampla si de aia nu t`lasa. Nu fi trista din cauza asta big hug incearca sa trekii peste asta: * tongue; d

| Betty18 a răspuns:

Noi nu avem cum sa te ajutam, parintii tai te ajuta cel mai mult in momentul acesta. Fac foarte bine, tu nu vezi cum sunt copilele in ziua de azi la 14, 15 ani? Ei doar te protejeaza sa NU ajungi o oarecare. Degeaba spuneti ca nu faceti nimic rau, dar va obisnuiti cu aceasta libertata...sunteti mici si naive, iar baietii vor profita de acest lucru...happy

| Bianca18 a răspuns:

Stiu ca e aiurea. nu stiu ce ai putea face sa il convingi pe tatal tau. cred ca nimic laughing e ingrijorat. spune-i ca vei sta in fata blocului tau/casei si asa te mai poate vedea din cand in cand sa vada ca esti ok happy

| AWonderfulDay explică:

Eo, nu ziceam sa stau pana la 12 rolling eyes, ci intrebam daca as putea face ceva sa ii conving po ai mei ca sunt si eu mai mare sh trebuie sa ma lase putin mai mult oh go on

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Buna, cand vei fii mare si o sa ai o fata ( daca prinzi norocu) de 14 ani o sa vezi ca vrei ca ea sa stie ce e bine si ce e rau asa ca tot la fel vei face cateodata hai sa ne punem in locul lor iar fata de prieteni ce? Totusi nu ai 18 ani sa stai pana la 12 noaptea pe afara :p

Răspuns utilizator avertizat
| FitzzeDeCopil a răspuns:

E si normal esti fata si iji face griji pentru tine,poathe ca uneori prea multe(stiu cum e) cand eram de varsta tha la fel pateam si eu, dar mai ajteaptha si uh ai sa vezi cand vei deveni mai maturatongue( sti cum e, fiecare parinte urajte ziua cand copilul sau pleaca din cuib...pana atunci tathal tau nu vrea sa crejti asa repede si sa te piarda...intelegel si uh e dragoste de parintetongue

| MihaelaCorina a răspuns:

Pfff pai si eu cand aveam 14 ani si ai mei erau la fel Dart eu am discutat cu ei si au acceptat ca nu rezolva nimic daca ma tine asa inchsa in casa pnm dar eu cred ca tatl tau tine prea mult la tine i nu vrea sa patzesty ceva rau sa nu stiu ce sa zc, tatal meu a inteles din prima cand i-am explict si acum intru in casa la cel trz 2 sau 3 noaptea, nu imi mai zc nimic cred ca ar trebui sa vb cu el chiar daca el nu vrea sa auda de asta big grin