| DianaMcDc a întrebat:

Ajutati-ma va rog, faceti-va timp sa cititi sad am nevoie de ajutor.
Sunt 3 ani de zile de cand cunosc un baiat, il iubesc enorm de 3 ani,dar nu am fost niciodata impreuna, doar ne-am sarutat. El este ceva gen "borfas de cartier" se drogheaza, bea fumeaza, a fost adoptat, dar isi cunoaste parintii adevarati, singura problema e ca am avut si eu niste probleme cu drogurile si nu ne-am mai vorbit deloc, nu ne-am mai intalnit, si el isi bate joc intr-un hal fara de hal de fete. Asa e el, nu am incercat sa il schimb pentru ca el l-am vrut asa, mereu ma gandesc ce mai face si cum mai e...Problema lui e ca eu sunt mai mica decat el si nu vroia o relatie cu mine. El statea cu fete numai ca sa se f**a, as fi fost in stare sa trec prin foc pentru el. l-am scos din probleme si m-am bagat pe mine ca sa-i fie lui bine, am decis sa merg in locul lui la dezintoxicare si multe altele...nu pot sa mi-l scot din cap, 3 ani de zile sunt destul de mult timp, mereu plang mai ales ca mi-e frica sa nu pateasca ceva din cauza drogurilor nu il pot uita, dati-mi un sfat ce sa fac? sincer crying((( sad :'(

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te-ai lasat? Daca ai reusit poate il poti ajuta si pe el sa se lase. Dar daca tu ai facut atatea sacrificii pentru el, el de ce nu apreaciaza asta? De ce nu te cauta sa stie daca iti este bine? Poate e mai bine sa iti continui viata fara el, poate te va face sa suferi si te va lasa dupa 1 an 2 daca e genul care sta cu fete doar pentru sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problemele băiatului nu se vor rezolva dacă iei vina asupra ta sau dacă te droghezi şi tu. este foarte frumos ce ai făcut pentru el şi din punctul meu de vedere eşti foarte curajoasă, nu degeaba iubirea poate orice, băiatul are nevoie de ajutor de la specialişti, nu ştiu ce să spun pentru că nu am trecut prin aşa ceva dar cred că nu ai putea să îl faci să renunţe. Mă gândesc că ai putea să mergi tu la şedinţe de terapie în grup şi poate acolo vei afla mai multe şi vei găsi o soluţie.