| PixCuGel a întrebat:

Ajutati-ma va rogcrying.ma cert mereu cu mama si sunt nervoasa non stop.nu pot sa ma linistesc deloc.cand ma suna prietenul meu imi vars nervii pe el. ajutati-ma nu stiu ce sa fac.nu pot sa ma potolesc.
dati-mi sfaturi va rooogcryingo sa innebunesc

6 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut!
Ar trebui sa intelegi mai inta ca este doar o perioada si peste putn timp iar o sa va intelegeti.

Ar trebui sa vorbesti cu ea si sa incercati sa va intelegeti reciproc, ca atunci cand mai intervine vreo problema sa nu mai incepeti sa va certati. Daca e ceva anume ce nu-t place la ea, spune-i ce e ca sa ste ca te deranjeaza si sa se opreasca! De asemenea, tu ar trebui sa o rogi sa-ti zica de ce se supara pe tine, dar motive reale nu "de aia!". Secretu' e comunicarea!happy

P.S. Lasa-ti saracu' prieten in pace ca el nu face nimic, ar trebui sa te controlezi mai bine pe partea asta a lucrurilor pana nu-ti da papucii!

| clauu_8350 a răspuns:

Pfff straight face aiurea stiu cum e oh go on! Pai pentru inceput vorbeste cu el ca ai o perioada mai dificila cu mama ta si sa nu se supere pe tine daca in ultimul timp esti mai recalcitranta :*, apoi incearca sa eviti pe cat posibil certurile cu mama ta, incerca sa o ignori chiar las-o sa vb singura ca o sa taca intr-un final. nu stiu ce sa zic sper sa-ti fi fost de folos :*!

| yourgirl a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu prietenele tale..sau ca sa te linistesti pui capun in perna si strigi happy asa fac eu ca sa ma linistesc..si incearca sa nu-ti versi nervii pe prietenul tau ..curind poate sa se sature si el...

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Nu te mai certa cu ea si prin asta! cand tipa la tine sua te cearta nu mai zi nimic uitate la ea si gata nu te faci ca nu ii dai importanta asa nu te mai conumi si ai grija in legatura u prietenul tau...pt ca astfel de lucruri duc la despartire mult noroc pup:* funda?batting eyelashes

| messingaround a răspuns:

Discuta cu mama ta. Spune-i ce simti. Poate ca ea nu isi da seama ca lucrurile pe care ti le spune te ranesc. Nu iti mai varsa nervii pe iubitul tau, mai bine ti-ai face un jurnal in care sa scrii ce ai pe suflet. El nu e vinovat cu nimic in situatia asta. Sper ca te-am ajutat! :*

| Sprite a răspuns:

Din ce cauza te certi cu mama ta? Spune-ne mai multe ca sa vedem cum te putem ajuta pentru ca, adevarul este ca toti adolescentii au problemele tale. Un prim sfat mic de la Sprite? Hai in promotia Control Parental, poate o ai sanse sa o trimitem pe mama ta la Herculane, iar tu sa te mai racoresti si tu putin cu prietenii in Mykonos!winking