| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu un >sfat:". Cu prietenul meu ma inteleg bine decat 2 sau 3 zile maxim, dupa care ne certam putin dar ne impacam repede. Apoi dupa cearta asta mica ne certam mai tare [asta fiind ziua urmatoare] si imi spune sa nu-l mai sun si imi inchide si telefonul atunci cand dau de el. Dupa care ma suna el si imi spune ca ii pare rau ca nu se poate desparti de mine, iar apoi ne intelegem perfect 2 zile si o luam de la inceput [asa cum am mentionat mai sus]. eu nu vreau sa ma mai cert cu el si el imi spune acelasi lucru dar mereu gaseste motive sa ne certam si eu sunt mai "suparacioasa" si evident eu sunt de vina intr-un final pentru ca eu am inceput sa ma cert. Nu stiu ce sa fac in astfel de situatii si nici nu stiu cum sa vorbesc cu el ca sa nu ne mai certam. Mama mea mi-a spus ca eu caut sa ma cert pentru ca ar trebui sa fiu mai indiferenta cu el, dar problema este ca daca sunt mai indiferenta iar ma cert cu el pentru ca imi spune ca sunt prea indiferenta. Va rog sa-mi dati niste sugestii cum ar trebui sa ma port cu el ca sa evit orice fel de discutie. Sper sa intelegeti ce am scris aici. Aa. si astazi am fost sa-i dau comanda de un tricou pentru ziua lui si evident ca nu i-am spus si acum crede ca il insel pentru ca m-a sunat si i-am spus ca sunt prin oras. i-am explicat dar nu vrea sa inteleaga [cred ca e mai greu de cap sau nu explic eu bine]. si sa mentionez ca nici nu prea are incredere in mine(el spune ca are dar din comportamentul lui fata de mine imi dau seama ca nu are deloc). sfaturi va >rog:"

Răspuns Câştigător
| Ella_4255 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te porti ca el na mai glumiti mai va jukati da pastreaza atmosfera placuta. Sincer si mie mi s-a intamplat aceeasi kestie dar n-am mai rezistat. m-am despartit de el ca eu nu pot fi cu candva care nu ma intelege. In fine legat de partea cu tricoul mai bine risti sa strici surpriza decat sai pierzi increderea.