| Vali977 a întrebat:

Ajutati-maaaa, simt ca nu mai pot continua, am ajuns la capătul puterilor, nu stiu ce sa mai fac, stau in depresie de 3 ani în fiecare zi, nu mai suport, vreau doar să mor, nu îmi pasă de nimic decât de mama care e departe si de aia nu m-am sinucis până acum, pentru ca s-ar invinovati singura toată viața (asta e alta poveste). Pun suflet mereu si pentru oricine, am ținut la toți și toți m-au lasat pentru alții. Toată lumea care îi folosește și în special le folosește au parte de persoanele pentru care mi-as fi dat viață oricând. Nu stiu sa ma fac plăcut și gândesc foarte mult orice de frica sa nu zic ceva prostesc si sa își facă o părere proastă despre mine si prefer să tac dacă nu sunt întrebat în mare parte pentru că multă lume m-a criticat ca vorbesc prost, nu am nici măcar bani să merg la psiholog chiar dacă nu stiu cu ce m-ar putea ajuta, nu am la cine să cer. Nu simt decât nevoia de a avea pe cineva lângă mine si oricât încerc nu reușesc niciodată. M-am saturat sa fie aleși altii care nu fac mare lucru pentru ele doar ca se simt "atrase" de ei si eu mereu am facut acolo. Exemplu recent o fata la care tineam mult cu probleme in familie mari pentru care as fi făcut orice si mereu am încercat să ajut, acum nu mai răspunde nici la mesaje si la status are "In viata trebuie sa înveți pe cine sa ti langa tine", asta mi-a pus capac. Nu mai suport!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa inveti cui sa-i oferi atentia, si cu atat mai mult, cata atentie sa i-o oferi, si desigur, daca o merita.
Ti-am trimis in mesaj privat doua bloguri care-ti vor prinde bine, aplica ceea ce scrie acolo si vei incepe sa ai o alta perspectiva referitor la cum trebuie sa fii pentru a avea succes atat in relatiile cu ceilalti oameni cat si in viata.

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

Esti o persoana sufocanta cu afectiunea ta, trebuie sa nu le mai sufoci si vei vedea ca vor sta cu tine.Si nu mai vorbi atat de mult, si nu le mai fa pe plac mereu. Daca nu vrei asta, atunci franghia te asteapta fericita.