| dulc3'maria a întrebat:

De ce oare viata este atat de rea uneori?sadimi doresc sa nu ma fii nascut niciodatacryingdegeaba ai bani sau degeaba arati bine cum imi spun multi daca nu ai fericiresadin cuvintele astea cred si le simt pe pielea meastraight facepe tata nu il intereseaza de mine de cand aveam 6 ani iar acum cand ma vad cu el cam odata pe an si stau la el cateva zile merge pe la prietenii lui sa se dea mare cu mine le zice ca sunt fata lui si ca arat bine insa dupa ce plecam de la ei parca nici nu ma mai cunoaste.il urasccryingam doar mama care si ea e mereu suparata si plangesadbunica mea a murit si ma simt atat de rau fara ea, ma simt singura, prieteni nu am multi insa cei pe care ii am ii iubesc si ma sustin mereusaddar nu stiu ce sa fac am ajuns la capatul puterilor nu mai suport sa plang mereu sa ma simt raucryingimi doresc o prietena care sa ma asculte sa ii spun ce am pe suflet caut de mult o prietena cu care sa ies pe afara sa uit de toate insa greu gasesti o prietena adevaratasadiar la mine in cartier sunt numai fete cu fite multe(nu zic ca eu nu sunt asa insa nu exagerat)cu ele nu poti vorbi ceva serios.sa le spun ce simt ce ma doarecryingce sa fac sa nu mai fiu asa? simt ca nu mai am nici respiratiecryingnu mai pot...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-mi id tau trimite-mi mesaj pe privad, si poate te pot ajuta, te rog frumos nu mai si suparata, deci trmitemi prin mesaj id tau, si poate te fac sa te simti mai bine.

16 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar solutia nu e in ceilalti. Ai dreptate: mama ta e prea ocupata sa-si planga de mila, tatal tau e prea egoist ca sa-i pese de tine, prieteni adevarati nu exista, mai ales printre femei. Esti complet singura. Obisnuieste-te cu ideea asta si construieste-ti singura o viata in care bucuriile tale sa nu depinda de ceilalti." Ridica-te si umbla ". Gandeste-te ce ti-ar place sa faci in viata: construieste-ti o cariera in care sa te simti bine, ai grija de sufletul tau oferindu-i lucruri frumoase ( muzica, poezie, dans), ai grija de trupul tau frumos preocupandu-te de sanatatea lui, iubeste fara sa ceri nimic, nu astepta nimic de la ceilalti. Unica sursa de fericire e in tine. Ca si de nefericire. Ai totala libertate sa alegi cum sa te simti.

| Mjdolhfi a răspuns:

Imi pare sincer rausad. NU deznadajdui mereu sa ai o speranta ca totul va fi bine. Dumnezeu te va ajuta si pe tine.Nu uita de nimeniwinking. In viata avem parte si de momente frumoase, dar si de momente mai putin frumoase. Tu sa ai mereu credinta ca totul va fi bine si asa va fiwinking. Incearca sa vorbesti si cu mama ta si spune-i ca viata merge mai departe si treceti impreuna peste astawinking. Sper ca totul va merge binehappydaca esti tanara ai o viata inainte, nu te opri aici.winking. Mult succes! si fii tarekisskiss

| Aly07 a răspuns:

Poi poate gesehti pe TPU fete care au aceleasi probleme ca tine si poti discuta cu ele tongue.
Potzi discuta si cu mine, dar pentru ai spune ceva unui om trebuie mai intai sa-ti castige increderea.
Succes si daca e ceva un mesaj happy.
Craciun fericit!

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Of, imi pare rau sa aud astasad
Incearca sa treci peste asta, vorbeste cu tatal tau.Comunicarea e o solutie, asa am facut si eusad
Cat de prieteni...Nici eu nu am.Tocmai mi-am dat seama ca unii ma vorbesc pe la spate.Sa nu te inchizi niciodata in tine, vei acumula tot mai multa furie inutila, si vei vrea sa te sinucizi, dar nu, gandeste-te ca ai un scop pe lumea asta, iti vei da seama de acel scop poate acum, poate peste 50 de ani, dar totusi viata trebuie traitawinking Sa NU mai zici ca regreti ca te-ai nascuthappy
App.Cati ani ai? Dupa avatar pari de 18 thinking cine stie, de la aceasta varsta iti poti gasi alesulwinking si vei scapa de tothappy
Oricum, baftakiss Invata sa fii puternica si arata-le tuturor ca nimic nu te poate invingewinking

Craciun fericit!kiss

| aniohetova a răspuns:

Nu ar trebui sa fii suparata si sa pui la suflet toate astea. Gandeste-te ca azi e Craciunul si toti trebuie sa fim fericiti. Daca tatal ta este asa cum este, nu il poti schimba. Poti invat din asta si sa nu devii si tu la fel. Multumeste-te cu cei si vei primi mai mult. Prietenii. tii faci singur si cand vrei tu, dar conteaza sa-ti faci prieteni adevarati. Mie imi place foarte foarte mult sa am multi prieteni asa ca daca vrei, oricand ai ceva de spus, oricand te nelinisteste ceva, da-mi un mesaj happy. Sper sa te pot ajuta si. nu mai fi trista. Bucura-te de sarbatorile astea frumoase, care sunt doar odata pe an. Craciun fericit happy

| mary_5801 a răspuns:

Eu cred ca ai vazut cam multe telenovele. e imposibil sa n-ai prieteni mai ales in situatia ta.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Eu te-as sfatui sa incerci sa vorbesti cu tatal tau... poate ca o sa te inteleaga, iar pe mama ta incearca sa o faci sa uite.Cumpara-i ceva frumos sau iesi intr-un parc sa te plimbi cu ea... poate ca o sa-i prinda bine.Si imi pare rau pentru. tinesad. Stiu cum e sa ai numai prieteni falsi. Dar macar stiu ca am tot timpul o prietena foarte buna pe care ma pot baza:sora mea, de fapt ambele surori ale mele:X si mama mea imi este o prietena foarte buna.Deci am 3 prietene care stiu ca ma pot baza tot timpul pe ele. care stiu ca o sa ma ajute cand am nevoie.Eu iti urez succes! :* Pa, pa.

| perceive a răspuns:

Imi pare sincer rau, daca vrei, trimite-mi un mesaj cu id-ul tau, ca sa-mi spui problemele tale, poate te pot sfatui, si ti le pot spune si eu pe ale mele! putem fi prietene! doar trimite-mi pe privat id-ul tau... iti doresc succes si rezista!

| perceive a răspuns:

Imi pare sincer rau , daca vrei , trimitemi un mesaj cu id-ul tau , ca sa-mi spui problemele tale , poate te pot sfatui , si ti le pot spune si eu pe ale mele ! putem fi prietene ! doar trimite-mi pe privat id-ul tau ... iti doresc succes si rezista !

| perceive a răspuns:

Imi pare sincer rau , daca vrei , trimitemi un mesaj cu id-ul tau , ca sa-mi spui problemele tale , poate te pot sfatui , si ti le pot spune si eu pe ale mele ! putem fi prietene ! doar trimite-mi pe privat id-ul tau ... iti doresc succes si rezista !

| perceive a răspuns:

Imi pare sincer rau , daca vrei , trimitemi un mesaj cu id-ul tau , ca sa-mi spui problemele tale , poate te pot sfatui , si ti le pot spune si eu pe ale mele ! putem fi prietene ! doar trimite-mi pe privat id-ul tau ... iti doresc succes si rezista !

| sharky88 a răspuns:

Pai dc nu vb cu mama ta...iti poate fi cea mai buna prietena

| Gabrielle a răspuns:

La un moment dat si eu era asa ca tinedar am incercat sa depassc aceasta perioada cu ajutorul prietenilor care le sunt recunascatoare deci asa ca in situatia asta te sfatuiesc sa lasi deoparte tristetea dupa sarbatori desi ar fi bine sa o lasi de tot si sa incerci sa vezi si partea buna a vietii pentru ca viata are si suisuri si coborasuriwinkingIncearca sa iti gasesti o prietena cu care sa impartesesti toate aceste lucruri, sa ai pe cineva cui sa ii spui tot ce te apasa pe suflet.Succes si lasa supararea ca nu te ajuta cu nimicwinking pupkisslove struck

| diana_9207 a răspuns:

Mda... faza cu tatal ceva de genul sunt si eu:0 doar ca la mine e putin mai diferit, el este plecat in Ibitza are restaurante pe acolo etc, vila cu piscina, mama cine e el prin ibitza dar sunt luni in care nu suna si nu da niciun semn de viata, si cand vine acasa in Romania imi da bani, imi plateste cate un party super, imi cumpara haine din Mall etc. El crede ca prin bani poate sa acopere toti anii pierduti dar asta nu mai conteaza acum.
Ai incercat sa vorbesti cu mama ta? Asta ar fi cel mai potrivit pentru tine, si incearca sa-ti traiesti viata cu putinii prieteni pe care ii ai, si sa raziviata e doar una asa ca traieste-o cum se cuvine, sa nu-ti mai pese de tatal tau sau de problemele din jurul tau.
Esti tanara traieste, nu zic ca e bine sa fi egoista dar cateodata asta te ajuta.
Succes si lasa-mi un mesaj pe privat cu id tau daca vrei sa mai vorbim, mai pe scurt daca vrei inc ao prietenatongue.

| daniela_3855 a răspuns:

Imi pare rau sper sa iti gasesti o prietena buna din pacate nici eu nu am tongue

| Anonimul7777 a răspuns:

Sa fii tare si sa treci peste toate problemele tale bafta!