| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati plizzz sunt grasa am undeva la 70 si ceva de kg si am 14 ani. vreau sa slabesc in vo 2 luni macar cu vo 10 kg...nu vreau sport nis diete diferite, caci n-am posibilitate sa le fac, vreau asa ca nimeni sa nu stie ca stau la dieta da sa slabes, va rog ajutati!

Răspuns Câştigător
| Doo a răspuns:

Fara sport NU se poate.Nu trebuie sa tii neaparat dieta.Pur si simplu sa nu mananci carne grasa(poti manca carne),cioco si dulciuribig grin. Poti sa calculezi caloriile diferitor feluri de mancare, si sa le alegi pe cele cu cele mai putine calorii, si sa ii spui "bucatarului" familiei(presupun ca mama bunica sau tata gatesc si nu vor sa tii dieta)ca ai pofta de mancarurile respective.Iesi seara la plimbari lungi in parc,pe strada, sau fa abdomente si pilates(cauta pe youtube) acasa in camera.P.S.:nu e o rusine ca vrei sa slabesti, iar parintii ar trebui sa inteleaga.

3 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Şi ce înălţime ai?
Mănâncă numai mâncare săracă în calorii, multe fructe, ar fi bine ca dimineaţa să alergi vreo 20 de minute.

Succes!

| Murzik a răspuns:

Am 1m 75 cm

| Murzik a răspuns:

Intelegeti ca unde traiesc eu nu-s parcuri, nu e posibil nici un sort, dar peste 2 luni vine prietenu de la Armata si vreausa arat bine macar cu vo 15 kg sa slabesk! o sa-mi ajute daca eu dimineata nu o sa mananc voi pleca la scoala, a pauze tot nimc, cind vin de la scoala la orele 2-3 sa mananc niste supa fara carne, si restul pina pe la ora 6 sa mananc poate un mar sau o portocala?