| anonim_4396 a întrebat:

AjutooooooorcryingMama a gasit un pachet de tigari la mine, ascuns prin niste haine.Pachetul e al meustraight faceAm vrut sa-l ascund mai bine dar m-am grabit cand am plecat si nu aveam nici lumina ca se luase curentul din nu stiu ce cauza, inainte sa plec.Atunci l-am chemat pe prietenl unei prietene de-ale mele, care stie ca fumez si a spus ca pachetul e al lui. Dar mama nu prea l-a crezut.Cum as putea s-o fac sa ma creada? Va rog ajutati-ma ca mooor. Vrea sa-mi ia si modemu'si tot, si sa nu ma mai lase sa ies din casa. Ce sa fac?crying

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să te lași de fumat, asta trebuie să faci pentru sănătatea ta!
Ai început cu o minciună, tot cu o minciună trebuie să și termini!
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai bine recunosti adevarul, iti accepti pedeapsa si gata. E ingrozitor sa-ti minti parintii.

| CompleteAndUtter a răspuns:

Fara suparare, dar asa meriti! Adica, dupa ce ca ii ascunzi un lucru atat de grav precum fumatul, o mai si minti cu nerusinare, zicandu-i ca nu este pachetul tau. Dar ce crezi, ca mama ta nu isi da seama raised eyebrows? Normal ca s-a suparat, daca ti-ai batut joc de ea. Mai bine ai lasa tigara si nu doar de fatada. Aminteste-ti ca nu faci acest lucru pentru mama ta, ci pentru tine. Pentru ca dauneaza, pentru ca e periculoasa, dar ma ales pentru ca te determina sa traiesti in minciuna. Asadar, accepta-ti pedeapsa si promite-ti ca nu va mai exista o data urmatoare. Bafta!

| Laura a răspuns:

Toți trecem prin asta laughing. Recunoști și îți accepți pedeapsa. O să îi treacă.

| Danutza27 a răspuns:

Cel mai bine este sa cumperi o carte cu efectele fumatului sau te duci la Fundeni la oncologie si dupa ce vei vedea cu ochii tai, precis mintea o sa-ti vina la cap si o sa lasi fumatul eu zic sa te potolesti

| Danutza27 a răspuns:

Acum in sfirsit inteleg si eu mai bine problema ta, deci tu vrei cea mai tare minciuna prin care sa o prostesti pe mama ta.Mama ta merita sa ii faci una ca asta, deoarece a lasat multe locuri virane in educatia ta.Sunt convinsa ca esti stiitoare de carte si ai citit pe pachetul de tigari ca,,, sanatatii ba ai vazut si niste poze. concluzie informata esti.Nu stiu de ce esti ingrijorata pentru mama ta ca ea primeste de la tine ce merita. Mama ta daca era femeie cu scaun la cap actiona imediat"Ma netrebnico eu muncesc de ma spetesc si tu arzi banii mei si jap jap 3-4 nuiele,curele pe pretiosul tau "cur", garantat mintea ta care zace pe acolo, urca cu viteza luminii unde ii este locul=la cap, uitai lectia =nu cel putin 5-6 zile o sa zici de ce, pai nu puteai sta pe scaun nici dormi cu fata in sus.Si uite asa se adevereste si raspunsul cel mai drag tie dat de un coleg de forum "Trupul nu-i un vas care sa fie umplut, ci un foc care trebuie intretinu " deci focul era intretinut cel putin 2-4 zile deoarece in urma actiunii mecanice intre nuia si fund ieseau flacari.Te prindea iar mirosind a tutun repeta lectia si iar intretineai focul la cur, eu zic ca te lecuiai si mai tirziu ii pupai mina.

| Danutza27 a răspuns:

Vezi ca esti datoare cu funda ai cel mai complex raspuns de la mine

| SerbanX a răspuns:

Cum era zicala aia ...Trupul nu-i un vas care sa fie umplut, ci un foc care trebuie intretinut.