| PisicutzaMeow a întrebat:

Ajutoooorrrrr, deci azi la scoala am înjurat un coleg din spate pt ca nu ma lasa in pace, mereu nu ma lasa...Si a zis ca ma zice la dirigintă. Ce sa fac daca ii zice? Ce pot sa spun in apararea mea? Ea ma stie o fata buna, cuminte care nu vorbeste urat...Repedeee

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Te știe greșit, foarte bine măcar așa îți arăți fața. O fată cuminte nu vorbește urât.

| IanysJmk a răspuns:

Cel mai bine in acest caz este sa discuti cu ea referitor la deranjul provocat de colegul tau si sa iti ceri scuze pentru limbaj. Data viitoare incearca sa rezolvi problema intr-un mod mai adecvat, discutand cu colegul tau. Daca in continuare nu te lasa in pace, vorbesti cu diriginta.