| anonim_4396 a întrebat:

SUNT MALTRATATA SI AGRESATA LA SCOALA!
De cand am inceput clasa a 8 un coleg de al meu, culmea este ca este verisorul meu, isi bate joc de mine ma ciufuleste, imi da palme, ma ameninta cu bataia.Bine ca a mai facut din astea si in restul anilor dar atuncea imi spunea ca glumeste si se vedea ca glumeste dar acum este cat se poate de serios! Dar cand vorbeste cu celelalte colege este cu tenta mai porno se pune peste ele le atinge sani, fundul etc, numai cu mine se poarta asa de urat!
Daca ii spun la diriginta sau la directoare (am incercat) dar a agravat situatia, parinti lui sunt despartiti si nu se prea intereseaza de el asa ca si-a luat lumea in cap! Daca incerc sa ma feresc sau ii spun sa ma lase in pace devine si mai agresiv! Mama cu tata nu se baga in probleme din astea ca nu vor sa vina la scoala etc.
As vrea sa ii spun sau sa fac intr-un asa fel incat sa nu ma mai batjocoreasca in halul acesta! Si sa imi deie pace!
Cel mai folsitor primeste

8 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Bate'l si tu laughing. e un nesimtit ca face asta oh go on.chiar nu stiu ce sa iti zic sa faci straight face. spune'i ca e vartu si nu ar trebui sa se comporte asa.sau daca nu intelege, fa'l sa se simta penibil in fata colegilor.arata'i ca nu iti este frica de el oh go on.sau injura; l cand iti mai face ceva.si gata!

| Messyhair a răspuns:

Pai...Scuze ca iti zic, nu am niciun drept de a zice asta, dar...
Parintii tai sunt niste...nu le mai zic eu cum.
Copilul iti este agresat la scoala, fizic, si culmea si de o ruda, iar tu nu faci nimic.Nu cred ca se pot numi parinti.
Suna la protectia copilului. 116 111, acesta este numarul.Suna si povesteste-i celui care raspunde problema ta.Nu-ti fie frica!
Cred ca este mai greu sa fii abuzata fizic, decat sa zici ce ai pe suflet.

Iti doresc mult succes! Si sper sa faci ceea ce te-am sfatuit.

...Auzi si tu, parintii nu vor sa se bage in probleme si sa nu vina...Doamne,se alege praful de lumea asta.

| Insanity a răspuns:

Pai daca parintii tai nu se baga, du-te la directoare, ea ar trebui sa rezolve asta, doar e directoare intr'o scoala unde un copil sufera! Daca nu se baga nimeni atunci bate'l si tu.Cum poti sa acepti ca un baiat sa dea in tine? Vai de mama lui, cred ca ii dadeam un dos de palma de il lipeam de perete daca se atingea de mine. Ce stai sa te bata? Pune piciorul in prag, ai atatea solutii! happy take care happy

| Insanity a răspuns:

Si scuze, am vrut sa scriu "accepti" nu "acepti".batting eyelashes m-am grabit si euhee hee

| MEMO a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa suni la protecia copilului cum a spus Messyhair...
Este cel mai bun sfatwinking

| stefanel11 a răspuns:

Cauta-ti un baiat mai mare prin scoala cu care sa te imprietenesti...sau chiar de la tine din cls... unu mai solid

| Tequilaaaaa a răspuns:

Pai auzi, daca nici pe parinti tai nu ii intereseaza, la cine ai putea apela? Ca altcineva nu cred ca ar putea rezolva situatia, ar trebui sa fie cineva care sa ii dea o lectie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imporatnt e sa spui cuiva si sa nu-l acoperi. Hai sa-ti spun o faza, am patit si eu de astea in generala, dar la mine erau doi tembeli de astia, si victimele eram eu si prietena mea cea mai buna. Din pacate eu nu am spus la nimeni, nici macar la parinti, erau foarte urati paraciosii la noi in clasa. Dar da-mi voie sa-ti spun ca acum regret enorm. Partea amuzanta insa, este ca unul dintre tirani s-a indragostit de mine, si bineinteles a inceput sa ma apere de cel de-al doilea. Hahaha, daca ai stii ce dulce a fost razbunarea: indiferenta!
Sfatul meu e sa vorbesti cu directoarea scolii, daca ea nu face nimic mergi la o profesoara si povesteste-i, daca nici aia nu face nimic mergi la alta si pana la urma se va gasi cineva care te va ajuta. Nici ideea cu protectia copilului nu e rea deloc, ei sunt interesati sa rezolve astfel de cazuri. Ai incredere, stiu cum te simti, imi pare rau ca parintii nu te sprijina.