| RalucaGeorgiana5 a întrebat:

AJUTOOOR! Ce tratamente stiti impotriva degeraturilor?! Fundawinking ( Scuzati categoria, e cea mai vizitata )

Răspuns Câştigător
| DAC a răspuns:

Salut! Am auzit la radio ca e foarte bine sa faci baie calda, dar nu foarte fierbinte, sa stai in apa si sa nu te scarpini sau sa iti freci pielea cand este degerata.
Merge!

2 răspunsuri:
| BlackAngelOfFire a răspuns:

Zona degerată într-un vas cu apă caldă în jur de 39-42 de grade Celsius... caldura in incapere, fara efort si daca la degete dupa dezghetare se separa degetele si se bandajeaza si grija cu igiena pentru a evita infectile! Sper ca te-am ajutat!

| HelloKitty97 a răspuns:

Du-te la URGENTE nu e de glumit cu asa ceva.grabeste-te!