| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a întrebat:

Ajutor! Am primit un mass pe messenger cu un link si am apasat pe el si am luat un virus care da massu ala mai departe de fiecare data cand il primesc... mi-am instalat si dezinstalat yahoo de vreo 3 ori... Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Fa asa: ctrl + alt + delete si da la processes.de acolo da end process pe infocard si sincer nu stiu exact ce fisiere sterse dar sunt niste imagini; si eu am patit-o si tot comunitatea TPU m-a ajutat. ii :X:X:X:X:X:X::X:X:X:X:

8 răspunsuri:
| Frogie a răspuns:

Urmeaza fiecare pas, am primit si eu dar nu am dat click ca stiam ca e virus :
Ctrl Alt Delete -> Processes -> Infocard -> End Processes.[cp] da-l mai departe te rog! (mass necesar) si dati un search la infocard. exe in pc

| TąNyą a răspuns:

Baga-ti windowsu din nou.

| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє explică:

Mercy pentru raspunsuri, va ubesk, am scapat de virus datorita voua...merci,merci,merci,merci :*:*:*:*

| gabriela007 a răspuns:

Si unii din colegii mei il au happy. Ar fi bine sa reinstalezi windows-ulwinking

| aLyNuSh a răspuns:

Daca e ala cu Photo si linkul. Poti reinstala windowsu daca vrei sa scapi de el.

| paa a răspuns:

Ctrl + alt + delete si dai end process la INFOCARD. EXE si stergi urmatoarele fisiere ale virusului infiltrate in windows:
C:\Windows\mds.sys
C:\Windows\mdt.sys
C:\Windows\winbrd.jpg
C:\Windows\infocard. exe

sper ca te-am ajutat:d

| ριтʏcнα a răspuns:

Stiu.si eu il aveam. mi-am reinstalat windowsu si am inceput din timp sa imi bag si messu.poze.etc...el se numeste spybot parca...

| sorinela a răspuns:

Reinstaleaza widows